Weroniq

jaký je život lidí od kolotočů nebo cirkusu?

kam chodí do školy jejich děti, když jsou každý týden někde jinde? nepamatuji se, že by k nám na základku někdy jejich děti chodily, stejně se na každé škole učí jinak.. bydlí pořád v maringotkách nebo někde mají i dům nebo byt? a z čeho žijí v zimní sezoně, když nemohou jezdit po městech?

Nejlepší odpověď
anonym

Dříve děti „světských“ navštěvovaly školy v místě svého momentálniho pobytu.Dnes mnohem víc cestují i do zahraničí a zákony o školní docházce se změnily,takže děti se učí „doma“ s rodiči nebo ve větším celku jako např.cirkusu mají určenou osobu,která děti vyučuje.Zrovna tak to probíhá,když některé děti točí nějaký film během školního roku.Děti po určitých časových cyklech jsou přezkušovány ve své „mateřské“ základní škole,tedy v místě trvalého pobytu nebo před komisí školního odboru daného úřadu.Je to podobný režim,jako když se někteří rodiče rozhodnou vyučovat své děti doma.Tyto osoby potřebujípouze středoškolské vzdělání a pedagogické minimum…:D

Další odpovědi
Drap

Převážně kočovný. Většinou mají někde svůj dům, kde zimují,. Přes zimu opravují cvičí a podobně. Děti chodívali do školy tam, kde hostovali. Já si pamatuji, že se mnou byli ve třídě několikrát. Přes léto musejí vydělat i na zimu.