autacek

Jaký je zásadní rozdíl mezi čapím a orlím hnízdem?

Nejlepší odpověď
EKSOT123

Podle wikipedie mají hodně společného. Oba druhy hnízdí na stromech i skalách, ale čápi rádi využijí i lidské stavby. Oba druhy se na hnízdo každý rok vrací, takže postupně může být dost vysoké, až 2 metry široké a několik set kg těžké. Stavební materiál podobný. Zásadní rozdíly tedy nevím. Nebyl jsem ani v jednom z nich. Asi bych měl navštívit to babišovo, abych zjistil z jakých stromů jsou ty větve…

Další odpovědi
Hufnágl

V čapím hnízdě hnízdí čápi, v orlím orli.

led

vzhľadom na to, že píšete o hniezdach vtákov (malé písmená) základný rozdiel je kto v nich hniezdí.
V orliom hniezde hniezdia orly a živého bociana v ňom nenájdete. Orol nesídli len v skalách, to len orol skalný, ale orol riečný hniezdi pri veľkých vodných plochách a veľkých riekach.
Bocianie hniezdo nájdete na rovinách na vyvýšených miestach, napríklad komín, blízko riek. Sú dielom bocianov.

Ak by sme túto vašu otázku brali prenesene s prvým veľkým písmenom ako názvov, potom „Orlie hniezdo“ bolo pomenovanie horského sídla Adolfa Hitlera a „Čapí hnízdo“ je spojené s menom Andreja Babiša.

elkon

Čáp staví hnízdo na komínech, stožárech, ale orel ve skalách.

EKSOT123

Ještě poznámku, že na orlím hnízdě v Bavorsku nedaleko od rakouského Salzburgu jsem sice nebyl, ale byl jsem v té oblasti a dokonce se vyškrábal na jeden z kopců. Což se při pohledu zdola zdálo skoro nemožné. (Ale bylo to brzy ráno po jedné pijatyce, alkohol ještě v krvi, pak je možné všechno). Je to terén pro kamzíky, kterým se tam také daří, jakož i jiné zvěři. Krásná příroda!

EKSOT123

Jsem to ale hlupák, a to už mi táhne na 50!

led

EKSOT123, sebakritika môže byť aj škodlivá, hlavne ak sa sebakritik zmýli 🙂

EKSOT123

No jednak mě nenapadl ten zásadní rozdíl v přírodě, a to sbírám vtipy a také mě netrklo, že se Autáček ptá na přírodu, když jeho témata jsou spíš politická…