zjentek

Jaký je základní rozdíl mezi lustrací a googlením?

A kde všude je možný googlit (googleovat), krom internetu? (;

Odpovědi
Pepa25

Lustrace je cílené hledání v relevantních zdrojích a databázích, včetně placených nebo neveřejných, zatímco googlení je prostě spoléhání na vyhledávač.
Googlí se jen na internetu, naopak lustrovat či vyhledávat lze i mimo.

elkon

Lustrace pochází z latinského označení pro očištění, kdy se jednalo o očistnou oběť přinášenou božstvu po sčítání lidu. Obecný význam slova znamená kontrolu různých údajů v rejstřících nebo evidencích.
Ve středoevropských a východoevropských zemích má však slovo lustrace zvláštní význam, neboť označuje také odstraňování osob spjatých s komunistickým režimem z veřejných a významných funkcí. Googlit, je každému kdo se zabývá počítači, jasné, vychází z názvu vyhledávače.

Funna

oboje je zjišťování informací, ale googlit můžeš jen na netu, zato lustrovat se dá kdekoliv (knihovny, archivy atd)

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.