zelí

Jaký je vztah křesťanství k islámu?

Na wiki jsem se dočetl, že židé a křesťané jsou podle Koránu „lid Knihy“. Něco jakože si vyložili špatně slovo boží, ale že když na muslimy neútočí, tak mají žít mezi sebou v míru.
Ale jaký je pohled křesťanství na muslimy? Jsou vnímáni jako bezvětci?

Odpovědi
Roman71

Jako křesťan vnímám muslima jako kteréhokoliv jiného věřícího člověka. Nevidím jediný důvod, proč bych měl na někoho jakkoliv čímkoliv útočit. Všichni jsme jen lidi :)

postcd

jako bezvěrci asi těžko jsou vnímáni, když jsou věřící (pokud jen o sobě neříkají že jsou muslimové a ve skutečnosti tomu nevěří)

tipnul bych si, že spousta těch katolických, protestantských i muslimských náboženství ve svém učení zahrnuje určité morální principy, kterých je asi vhodné si vážit (například křesťanství: budeš milovat bližního svého jako sebe sama, nepokradeš…) a proto si vážím lidí, které si takových principů váží i když jsou z jiných náboženství