houbín

Jaký je vzorec pro výpočet procenta podkožního tuku?

Kaliperační kleště změří v milimetrech podkožní tuk. Na internetu jsem našel různé kalkulačky, kde se naměřené hodnoty na několika místech zadají společně s váhou a věkem. Chtěl bych vědět, jak vypadá vzorec nebo algoritmus, kterým se procento podkožního tuku vypočítá.

Odpovědi
anonym

Takovéto výpočty „na netu“ jsou vysoce ´amatérské´ a jen ´poblíž´ mediánu rámcově odpovídají realitě…
😁
A obvykle jsou „kalkulačky“ zkresleny marketingovým plánem jejich tvůrce.
___
Pro aspoň trochu ´pravdivý´ (lépe pravděpodobný) výsledek navštiv dietologa.
A pokud chceš pochopit tvorbu tohoto algoritmu, dietologii studuj.
😉

mosoj

Jó kalkulačky na inetu. Pěkné oblbování mas.

Kelt

To už máš lepší se zvážit v lékárně, tam ti to vyjde na papírku. Jinak existují různé indexy jako BMI, podle výšky a hmotnosti, podle obvodu některých částí těla atd.
Tak jsem se o to zajímal, minimálně je myslím 9%, maximálně bude samozřejmě 100 %, to už je extrém. Koukni se do zrcadla a odhadni to, tolerance 5 % se bere.