atena11

Jaký je vzorec pro výpočet povrchu krychle?

Jaký orec je pro výpočet porchu krychle. Úloha zní takhle: Vypočítejte povrch krychle jestliže dělka hrany krychle je 5,5cm
Obvod stěny:22 cm
Obsah stěny: 30,25 cm
Objem krychle: 166,375
Povrch krychle: ?
Zapsaná byla pouze délka hrany krychle zbytek jsem vypočítala ale nevím jak vypočítat ten povrch děkuji předem

Nejlepší odpověď
anonym

Obsah jedné stěny máš, že?
😉
No – a co tvoří povrch krychle? – a kolik má krychle stěn?

Stačí jen drobňoučké zamyšlení…

Další odpovědi
quentos

Hamonova odpověď potřebuje trochu opravit terminologii. Krychle má stejně dlouhé všechny hrany, tím pádem stačí spočítat obsah jedné stěny, vynásobit počtem stěn.

Hamon

Když má krychle všechny hrany stejné, stačí ti vypočítat obsah jedné strany a vynásobit počtem stran.
Doplňuji:
Ano, samozřejmě jde o obsah stěny :)