RQLM

Jaký je významový rozdíl mezi pojmy OBJEKT a SUBJEKT?

Nejlepší odpověď
annas

Objekt:

  1. předmět pozorování, činnosti, snah.
  2. předmět stavby – např. tovární objekt.

Subjekt je opakem objektu:

  1. jedinec, činitel – jazykový projev předpokládá dva subjekty – mluvčího a posluchače.
  2. jazykové hledisko – podmět

Já člověk (subjekt) pozoruji třeba dům (objekt) nebo druhého člověka (v tomto případě je objektem).

Vl. věd. a SSČ

Další odpovědi
hanulka11

Myslím že významový není žádný vždy to znamenalo to samé ale z hlediska filosofie by se o tom dalo diskutovat.

Filosofické vnímání subjektivity a objektivity v určité kultuře se pak projevuje i v konstrukci jazyka a struktuře vědy a poznávání.

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/P%C5%99ed­m%C4%9Bt_(filo­sofie)

elektrikář

Já bych řekl že to není jedno, objekt je třeba stavba subjekt třeba moje maličkost.