budulínek

Jaký je význam výrazu „udržitelný rozvoj“(např. hodpodářský, technický)

Myslím, že to je nesmysl, který si každý může vykládat jinak.

Nejlepší odpověď
anonym

Myslím si, že máte pravdu. On je to nesmysl. O udržitelný rozvoj se snažil socialismus a kupodivu rozvoj se konal…
O udržitelný rozvoj se snaží i kapitalismus a kupodivu rozvoj se koná, zvláště, když se překoná krize.
O trvale udržitelný rozvoj se mohou snažit všichni jak chtějí, ale ustát to trvale nejde, tak, jak stromy nerostou až do nebe.

Další odpovědi
Radak

Pod pojmem „udržitelný rozvoj“ si představuji reálně udržitelný rozvoj. Na grafu bych to viděla ne jako přímku stoupající vzhůru, ale jako zubatou křivku, která však v čase také stoupá vzhůru. Protože rozvoj technický a hospodářský podle mne existuje. Asi jsem optimista a naiva. Musí se však brát v úvahu všechny reálné faktory na na hospodářství nebo technický výzkum působí ať v pozitivním, nebo negativním smyslu.