Avatar uživatele
daaan

Jaký je význam věty: ,,To je pár let, co jsem tudy nejel!"?

Zajímavá 0 před 1994 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
annas

Ptáte se na význam, nikoliv stylizaci . Předpokládam, že jste kategorii VŠ vložil omylem.

Jezdil jste někam – nemuselo to být každý den – určitou cestou, po delší době, tedy za několik roků, stejnou cestou jedete znova a uvědomujete si, že jste tudy (tedy po této cestě) dlouho nejel, proto se divíte, co se změnilo.

Takže si povzdechne, že je to pár let…

Upravil/a: annas

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Edison

To je asi špatně. Správně by to mělo znít: „Je to (už) pár let, co jsem tudy JEL (naposledy).“

Mimochodem.. jakou to má spojitost s vysokým školstvím???

Upravil/a: Edison

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kepler

Prostě je to pár let, co tou cestou vždycky jel, ale nějakou dobu cesta nebyla průjezdná. Já už do Prahy po D1 nejel aspoň 10 let, přes HK to bylo rychlejší.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ivzez

Už pár let jsem tudy nejel.
Už je to pár let, co jsem tudy jel naposledy.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Edison

Keplere, všimni si, ale, že jsi spřeházel slovosled. To je jiná situace. „Nejel jsem tudy (už) pár let.“ To je prostě něco jiného.

před 1993 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Edison

Ještě by mohlo být: „UŽ pár let jsem tudy nejel.“ Ale pořád to, co je v dotazu je spíše zmatek, krkolomnost.

před 1993 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
daaan

Já význam chápu tak,že tudy jezdím každý den a je to pár let,co jsem tudy nejel.Je to špatně?

před 1994 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Edison

Fakticky to špatně není. Ale je mnohem přirozenější, jednodušší a správnější je říct: „Jezdím tudy (už) pár let).“

před 1994 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Edison

Dost krkolomný výklad dost krkolomné věty… Slyšels někdy, žew by takto někdo NORMÁLNÍ mluvil, nebo dokonce psal??? Já vim… klidně ano… Dnes je lidem úplně ukradený, že mluvěj jak dementi.

před 1994 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Vzdělání a práce