Jaký je význam slova vesuv?

Nejlepší odpověď
annas

Otázka je nepřesně položená.

Vesuv (italsky Monte Vesuvio) je činný stratovulkán na Apeninském poloostrově v Itálii. Sopka se vypíná 1 279 metrů nad Neapolským zálivem. Je jednou z činných sopek na evropské pevnině, další např. Etna.

Vesuv je jednou z nejznámějších sopek světa. Základ Vesuvu tvoří sopka Monte Somma, která má své počátky tisíce let zpět. Dnes je kaldera Monte Sommy zaplněna a původní hora tvoří hřeben táhnoucí se od východu k západu. Tento hřeben omezuje odtok lávy a odvod části pyroklastik. Podle Monte Sommy se jmenuje také jeden ze sopečných tvarů, tzv. somma.

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Ve­suv

Další odpovědi
vagra

Proč Hanulka11 vkládá doslova stejnou odpověď,jako Annas.Je pravda,že mohly odpovídat ve stejném čase.To se často stává.
V tom případě ale nevím,proč neuvádí zdroj svých,správných informací.
Omlouvám se,chtěl jsem tuto poznámku zařadit do diskuze,ale tu /asi/ nikdo nečte.

hanulka11

•Vesuv (italsky Monte Vesuvio) je činný stratovulkán na Apeninském poloostrově v Itálii. Sopka se vypíná 1 279 metrů nad Neapolským zálivem. Je jedinou činnou sopkou na evropské pevnině

Mili @

taky neznám jiný význym pro vesuv, jedině onu sopku – Vesuv.....

kablik

na takovéto dotazy nemá smysl odpovídat,slovo vesuv (Vesuv) tazatel nemohl slyšet jinak než jako jméno italské sopky, vime že vlastní jména se nepřekládají, a pokud ho to zajímá tak se může podívat do italského slovníku,nebo někde jinde na netu…