BEAES

Jaký je význam slova barbakán?

Kde se s ním můžeme setkat?

Nejlepší odpověď
quentos

předsunutý opevňovací článek válcovitého tvaru navazující na bránu krčkem, opatřeným střílnami a obklopeným vlastním příkopem. Podle něj získala svůj název i krčma ve zdroji

Zdroj: www.krcmabarba­kan.cz

Další odpovědi
hanulka11

Barbakán (z latinského barbecana) je fortifikační prvek sloužící k lepší obraně brány. Býval stavěn nad branami hradů, tvrzí, pevností apod. a umožňoval jednak ochranu brány před dělostřelbou a zároveň dovoloval obráncům brány chráněný přístup nad její prostory. Obvykle byla jeho interiérem vedena hlavní přístupová komunikace, která byla uvnitř uměle zalomena. Barbakány mají většinou masivní zdi, výjimečně jsou opatřeny i věží. Byly stavěny zejména ve středověku, poté se od jejich stavby začalo upouštět

a s krátkým a barbakan je tu jeden uživatel

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Bar­bak%C3%A1n

Miroslavst

na odpovědích
http://www.od­povedi.cz/uzi­vatel/profil/9644