dagry

Jaký je význam slova antoušek?

Dnes jsem četla článek o vzniku plemene dobrman a tam bylo psáno že zakladatel tohoto plemene K. Dobermann, který byl výběrčí daní a zabýval se šlechtěním psů byl antoušek. A já nevím co to slovo znamená. Vysvětlí mi to někdo?
Doplňuji:
Re Fira – jo to bude ono, protože tam psali, že to byl mj. ras, který se zabýval odchytem toulavých psů a že je pak různě křížil, aby si takto vyšlechtil psa k sobě, ze kterého by šel strach, když chodil vybírat ty daně.Díky!!

Nejlepší odpověď
fira

Antoušek byl tak zvaný ras.Bydlel v rasovně a likvidoval uhynulá zvířata.Též se zabýval odchytem zvířat toulavých.Více se dočteš ve wikipedii.

Další odpovědi
anonym

pohodovy,klidny,

anonym

Místo lopotného vysvětlování se podívej na odkaz.

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Po­hodn%C3%BD

Michal

Antoušek je vlastně ras.Zabýval se odchytem psů,kteří se toulali,likvidoval těla uhynulých zvířat a také se podílel na likvidaci psů samotných.

oskar

Antoušek alias-Pohodný.Ras.