Frofo

Jaký je význam rčení: Kdo chce psa bít, hůl si vždycky najde..?

Nejlepší odpověď
Lucijej

Kdo chce dělat probémy, někomu uškodit, vždycky si najde nějakou záminku.

Další odpovědi
Led_

Keď niekto chce – príčinu a spôsob si nájde.
Príklad:
Nemecko bolo pripravené na vojnu s Poľskom. Potrebovali už len zámienku na útok:
„Gliwická provokácia
31. augusta pred 70 rokmi o ôsmej hodine večer vtrhli do nemeckej rádiostanice v Gliwiciach ozbrojení príslušníci jednotky SS. Boli v civile a hrali Poliakov. Útočníci zahnali technický personál násilím do pivnice. A aby dokázali ,,poľskú vinu”, museli ,,dodať konzervu” (ako to nazývali) – čiže zastrelili pred vchodom omámeného Frantiszka Honioka. Bol to nemecký občan poľského pôvodu. Občas ho označujú za prvú obeť druhej svetovej vojny.“
http://www.sme­.sk/c/4992857/e­sesaci-napadli-polsko-lebo-chceli.html

Doplňuji:
„Gliwice“ nájdeme aj na tejto stránke

Andělé

Když tu chvíli pobudete,tak význam rčení naprosto pochopíte..:))
Je to přesně tak,jak píšou ostatní.
Kdo někoho nemá rád,tak i kdyby měl na hlavě svatozář,vidí na něm jen to špatné. Doslova hledá chyby i tam,kde žádné nejsou.
I zde takového člověka najdete…

GTA Andreas

Platí to i jinak. Kdo chce bít hůl, psa si vždy najde. Zřejmě je to spojeno uměle podle toho kdo chce koho bít.

Sůwa

Led_ – pivnice = pivnice, nebo pivnice = sklep ? V polštině by to byl ten druhý případ 🙂