jaký je význam paronepropustné folie

proč se do podlah klade tato folie?

Nejlepší odpověď
mosoj

Paronepropustné folie se dávají pod plovoucí laminátové nebo dřevěné podlahy z důvodu zamezení průniku možné vlhkosti do materiálu plovoucí podlahy. V případě průniku nadměrné vlhkosti by desky silně pracovaly ale hlavně by se kroutily.

Další odpovědi
tom004

Paropropustné fólie a difúzní fólie jsou speciální fólie určené většinou do míst, kde mají chránit izolace, ale umožnit prostup vlhkostí, par a to tak, aby izolace mohla dýchat. Paropropustné fólie jsou určeny většinou pod střešní krytinu a k odvodu plynů, par a zároveň odolávají vodě. Svojí přítomností tedy paropropustné fólie umožňují odchodu par z izolací a vnitřku objektů, zároveň zabraňují protékání případné vody do chráněné izolace. Paropropustné fólie jsou odolné proti změnám teploty.

Zdroj: http://www.sta­vebniny-rychle.cz/paro­propustne-folie.html

Drap

Z důvodů izolace a z důvodu možného pronikání vlhkosti

cukrar

anonyme,
je to na delší vysvětlování, a vždy pro konkrétní případ. Třeba do podlah…ale do jakých, a do kterých míst…
principielně se dává parotěska do místa, kde je pod ní větší parciální tlak a větší teplota a vlhkost. Nad touto folií bývá tepelná izolace, ve které se sráží kondenzát, (rosný bod) a ten pak odchází, před difuzní membránu či folii. Parotěsky se dělí na málo těsné a více těsné…

Pochopil?