Gami.Pet

Jaký je význam dlouhodobého finančního majetku?

Mám uvedené, že je pořizován za účelem dosažení výnosů z úroků nebo z pronájmů. Ale moc tomu nerozumím :/ Prosím o vysvětlení, proč se tedy ten majetek pořizuje.

Nejlepší odpověď
Hlada

Čemu nerozumíš? Vždyť sis na to odpověděla správně. Pořizuje se za účelem dosažení vyššího výnosu, než je z BÚ. Protože je v ekonomice všechno vyvážené, je to za cenu horší likvidity a vyššího rizika.

Další odpovědi
da ny

Wiki.
Dlouhodobý finanční majetek (účtová skupina 06) je charakteristický dlouhodobým držením (více než jeden rok).

Do dlouhodobého finančního majetku patří dlouhodobé investiční cenné papíry, dlouhodobé půjčky, termínované vklady s výpovědní lhůtou delší než 1 rok. Také sem patří nemovitosti, umělecká díla vlastněná za účelem obchodování s nimi, nebo k uložení volných peněžních prostředků do majetku.

Pořízení: – koupí

– darováním
 – vlastní činností
 – přeřazení z osobního užívání
 – leasing

http://busines­s.center.cz/bu­siness/finance/u­cetnictvi/ces­ke-ucetni-standardy/pod­nikatele/014.as­px
http://www.pod­nikator.cz/pro­voz-firmy/ucetnictvi-a-dane/danova-evidence/n:17034/D­louhodoby-financni-majetek

dudu

Typickým představitelem racioálního investování je např. orná půda, kterou vlastník pronajímá. Její držení nevyžaduje téměř žádné dodatečné náklady, hodnota polností roste cca 4% ročně a přináší pachtovné z pronájmu. To pak, kromě určitého zisku umožnuje bezproblémovou úhradu daně z nemovitostí.