miláček8

Jaký je význam citátu „Láska nezná čas“?

Nedávno jsem našla sérii knih i filmů s názvem Drahokamy, ve které je napsaný citát LÁSKA NEZNÁ ČAS. Doteď nějak sama neumím říct, co to znamená. Nějak hluboko ve svém srdci vím, co to znamená, ale nedokážu to slovy vyjádřit. Proto bych prosila o radu, jestli tady někdo neví, co se skrývá za těmi třemi slovy. Děkuju.

Nejlepší odpověď
annas

„Láska nezná čas“ je název knihy. Ale zde je třeba, abyste slova pochopila podle děje, který se odehrává.

Bez ohledu na knihu to beru tak, že se může zamilovat nejen mladý člověk, ale i starý. Podobně – láska kvete v každém věku.

Nebo dva se mají rádi v mládí, rozejdou se, sejdou se po letech a zjistí, že jejich láska přetrvává. Stará láska nerezaví.

Další odpovědi
Kepler

Dá se to vyjádřit třeba tak, že opravdová láska nepomine časem, je stálá a jen tak ji něco neoohrozí.

ivzez

Zkuste to napřed sama.

(Podle mne bude mít pro každého trochu jiný
význam → podle toho, co kdo prožil, jaké má zkušenosti.)