kamila44444

Jaký je vůbec rozdíl, mezi čistokrevným a nečistokrevným pejsek?

Proč si lidé pořád berou jen čistokrevné psy? To jim není líto těch psů z útulku? Vždyť v tom není rozdíl. Čistokrevní můžou mít jen PP. Máte někdo pejska z útulku?

Nejlepší odpověď
Sůwa

Kdyby ti stačila kočka ( kocour ) z útulku, tak se hlásím. Chov čistokrevných psů s průkazem původu má ale taky svůj smysl, jinak by totiž jednotlivá plemena vymizela. Neberou si je ale všichni, moji známí mají jedině psy z útulků.

Další odpovědi
beer

Pokud budu třeba myslivec, potřebuji psa na konkrétní práci. Ten pes nutně musí mít jisté schopnosti pro tu práci a ty má v genech.
Pejsek z útulku má v genech kolikrát leccos, jen ne to, co je k té práci potřeba.
Třeba proto někdy nelze z útulku, jindy zase chce mít člověk chovnou stanici a taky to může být jen jakási móda, zkrátka pro někoho je pes s PP „in“ ))

Bobule

1 ) psa z útulku mám taky, takového dábla šmrnclýho snad se vším.

  1. Proč psa s PP ? určitě to není tím, že lidi jsou snobští a chtějí " reprezantaci ", ale je to v tom, že pokud si pořídí psa s PP dané rasy, můžou se spolehnout, že pes po generace zpět je hlídán, nemá odchylky ve standartu, má přesně ty povahové vlastnosti, které majitelé míti chtějí. To že pes dostal PP je jasným signálem toho, že jeho rodiče prošli uchovnovacím systémem tzv. bonitace. Museli splnit podmínky k tomu, aby byly zařazeni do chovu. Jinak by už jejich štěnata PP míti nemohly.

Tudíž pokud chceš mít třeba labradora opravdu labradorského, aby měl chování i vzhled přesně podle daných norem, vždy si najdi CHS, která dává jen psy s PP. V opačném případě ti někdo může sice prodat štěnátko o kterém bude tvrdit, že je čistokrevné a oba rodiče jsou stejné rasy, ale taky to pravda být nemusí. Nikde není psáno a dáno, že otec je taky labrador a rádoby chovatelé ti nelžou. Pokud vezmu v potaz zdravotní stránku věci, u pejska bez PP ti nikdo nezaručí, že nebude trpět nějakou dědičnou vadou, třeba DKK nebo DLK.

terry

Mám také psy z útulku. A i přiběhlé kočky 🙂.

Někdo prostě si zvyšuje sebevědomí a ukazuje, že na to má, a má psa s PP.

Osobně nevidím důvod, proč mít psa s PP.

ReHu

Neboj, jsou i tací, kteří mají psy z útulku. Já mám 2 a znám i několik dalších, kteří tké mají útulkové pejsky.
Nečistokrevní pejsci jsou křížení. Máma je jiné rasy než táta.
Čistokrevní jsou hlídaní a štěňata jsou pouze jedné rasy.

franku

Pes s PP bývá přešlechtěný a bývají s ním problémy.Máme pouliční směs a přežil už několik psů s PP.

Všeználek

Štěnějsme dostali od kamaráda.Kříženec s Ovčákem a Rotvajlerem a nestěžujeme si.Pes jako pes,hlavní je ho mít rád :)

aramah

Já osobně jsem měla vždy čistokrevnýho pejska,
neumím si představit dogu kříženou bůh ví s čím.
Ale teď jsen hrdá majitelka LABRADORKY z útulku a je to moje zlatíčko.
Pro mně rozdílu nět..

BENYTA

Nenarazila jsi na ten největší problém – na psy „čistokrevné bez PP“.
Mám chovnou stanici – tedy pouze s PP – a dva pejsky z útulku.
Množitelé mají psy rádoby určité rasy, které produkují – jinak se to nazvat nedá – pouze za účelem výdělku a každým vrhem berou šanci útulkovým pejskům. Odkaz proti množení je na mých stránkách.

Zdroj: www.hoddogpin­c.estranky.cz

samicek333

U čistokrevného je 99% jistota, že pes bude zdravý a bez vady – křivých zubů, špatných postojů nebo třeba „ošklivého“ zbarvení.
I když jsem ráda, když někde vidím psa z útulku, kterého si lidé vzali domů a je jim jedno, jak vypadá, sama mám doma čistokrevného psa. Je sice bez PP, ale z chovné stanice.
Radši mám jistotu a když si sami vyberete předem plemeno, tak čistokrevného psa v útulku asi neseženete…

Damiana

Měla jsem dva pesany z útulku. U prvního mi namluvili, že to bude knírač. Takovou příšeru, co z něho vyrostla jste nikdy neviděli! Z fleku by vyhrál všemožné soutěže podobných „krasavců“. Pro mě to ale byl ten nejlepší, nejmilejší a nejoddanější pes, co jsem kdy viděla a měla.
Druhý měl být jezevčík. Jezevčíka, který váží pětatřicet kilo asi také málokdo viděl. Kratší nohy sice měl, ale jinak to byl kus retrívra. A děsný pohodář a hlídač. Tolik o úžasných podvraťácích.
Nevíš, co tě čeká, ale obvykle to jsou frajeři.
Teď mám jorkšíra, kterého jsem si přála v naivním pomatení mysli. Načetla jsem si o nich všechno, co se dalo a byla jsem přesvědčena, že to je přesně pes pro mě. Taky ano. Všechno, co se o jorkšírských teroristech říká, je pravda. Je to ale velitel moc roztomilý a charismatický. Kamarádka, která si stejné plemeno pořídila také, má doma povahově to samé. U čistokrevných psů jsou větší záruky podobnosti povah, ale i vzhledu a schopností. Chápu to u různých profesí, chovatelů apod.
Pes jako společník by měl být v první řadě dobrý parťák.
Jestli si ale někdo vybírá psa jen podle módnosti (už jenom ten, kdo to určuje je pěkně trhlý) je to ubohost.

Česnekáč

Jen, když ho chceš do nějaký soutěže. Tam myslím chtějí rodokmen.