Avatar uživatele
VeRe1983

Jaký je vliv denní konzumace smažených vajec na lidské zdraví?

Zajímá mě hlavně otázka hmotnosti, zda hrozí nárůst anebo je možný úbytek. Zpracování vajec smažení, buď volská oka anebo míchaná, s kapkou oleje smaženo na teflonu. Díky.

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? annas, Drap, Henry1660 před 2067 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Názory na konzumaci vajec se v poslední době změnily.

„Podle nejnovějších poznatků je konzumace 1–2 vajec denně naprosto bez problémů. Těmi, kteří by se měli více hlídat v tom, kolik vajec spořádají, jsou osoby trpící tzv. familiární hypercholeste­rolémií, jejichž hladina cholesterolu je abnormálně vysoká. Pro ty je optimální sníst max. 3–4 vejce týdně.“ atd.

Více se dovíte i o smažení vajec v odkazu.
https://www.svet-zdravi.cz/clan­ky/vejce-vejce-a-zase-vejce-zname-dalsi-duvod-proc-je-jist-pravidelne

Upravil/a: annas

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Drap

Kladný, ovšem v rozumné míře, jsou to bílkoviny

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Kepler

Nejsou to jenom bílkoviny, ve žloutku je i spousta cholesterolu. Zdravým lidem by ta konzumace v rozumné míře neměla škodit. Mně osobně je po smažených vejcích dost „těžko“, ale možná za to může to sádlo, které používám. Po vařených vejcích na měkko mi nic není. Otázka změny hmotnosti – zde záleží jen na příjmu kalorií celkem a jejich výdeji.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Petr87

To, že vejce obsahují cholesterol a ten pak zvyšují i u konzumenta je už nějakou dobu vyvrácený mýtus. Především obsahují hodně proteinů.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek