VeRe1983

Jaký je vliv denní konzumace smažených vajec na lidské zdraví?

Zajímá mě hlavně otázka hmotnosti, zda hrozí nárůst anebo je možný úbytek. Zpracování vajec smažení, buď volská oka anebo míchaná, s kapkou oleje smaženo na teflonu. Díky.

Nejlepší odpověď
annas

Názory na konzumaci vajec se v poslední době změnily.

„Podle nejnovějších poznatků je konzumace 1–2 vajec denně naprosto bez problémů. Těmi, kteří by se měli více hlídat v tom, kolik vajec spořádají, jsou osoby trpící tzv. familiární hypercholeste­rolémií, jejichž hladina cholesterolu je abnormálně vysoká. Pro ty je optimální sníst max. 3–4 vejce týdně.“ atd.

Více se dovíte i o smažení vajec v odkazu.
https://www.svet-zdravi.cz/clan­ky/vejce-vejce-a-zase-vejce-zname-dalsi-duvod-proc-je-jist-pravidelne

Další odpovědi
Drap

Kladný, ovšem v rozumné míře, jsou to bílkoviny

Kepler

Nejsou to jenom bílkoviny, ve žloutku je i spousta cholesterolu. Zdravým lidem by ta konzumace v rozumné míře neměla škodit. Mně osobně je po smažených vejcích dost „těžko“, ale možná za to může to sádlo, které používám. Po vařených vejcích na měkko mi nic není. Otázka změny hmotnosti – zde záleží jen na příjmu kalorií celkem a jejich výdeji.

Petr87

To, že vejce obsahují cholesterol a ten pak zvyšují i u konzumenta je už nějakou dobu vyvrácený mýtus. Především obsahují hodně proteinů.