taxio

jaký je vaše nejoblíbenější jídlo?

Nejlepší odpověď
Berušinka

To takle nejde říct. Mám ráda skoro všechno – kromě hub, medu a ještě by se pár maličkostí našlo.

Moje nejoblíbenější jídlo je jídlo, na které mám v danou chvíli chuť =D

A co bych mohla jíst pořád? Okurkový salát se zakysanou smetanou!!! Ten si dělám celkem často. Okurku jako takovou mám hodně ráda, pak třeba rajčata a různé jiné ovoce a zeleninu.

Co se týče omáček, tak beru všechny (i koprovku).

Co moc nemusím, ale občas si dám, tak je sladké. Když vidím medovník, tak jdu raději pryč – stačí mi jedna lžička a jsem plná. Fujky, na mě moc sladké.

Další odpovědi
tom004

Jasně vyhrává segedín.Je paradox,že maďaři guláš neznají,u nich se ta jídla jmenují jinak,tento je považován,za „pravý maďarský“.Asi jeden z mnoha.:)) Kdo chce,ať zkusí.

1 kg vepřového (ramínko, plecko)
3 lžíce hladké mouky
3 lžíce rostlinného oleje
1 velká cibule, pokrájená
1 lžíce sladké papriky
asi 200 ml vývaru či bílého vína (případně směsi obou) na podlití
400 g kysaného zelí, scezeného a překrájeného (lákem můžete na závěr dotáhnout chuť)
1 kelímek zakysané smetany
sůl, bílý pepř, případně špetka cukru (může být i saturejka a bobkový list) na dochucení

Příprava jídla

  1. Maso pokrájejte na zhruba dvoucentimetrové kostky jako u hovězího guláše. Mouku vsypte na talíř a kousky masa v něm stejnoměrně obalte; přebytek mouky oklepte. Jiná důvtipná možnost: nasypte mouku do sáčku, přidejte maso, sáček uzavřete a razantním protřepáváním maso obalte.
  2. V kastrole rozehřejte sádlo,a když je hodně rozpálené, ze všech stran na něm zprudka osmahněte kousky masa; to se zatáhne a zůstane krásně šťavnaté. Část sádla z kastrolu slijte (odeberte naběračkou), aby zůstala jen slabší vrstva na dně a jídlo nebylo příliš tučné.
  3. Cibulku vsypte do kastrolu a za stálého promíchávání ji smažte, aby chytila barvu. Pak ji poprašte paprikou, promíchejte a stáhněte z ohně, jinak paprika začne hořknout. Vsypte vepřové, podlijte, promíchejte, vraťte na střední plamen a osolte. Přikryjte a duste 15 minut, až maso pustí šťávu.
  4. Podlijte vývarem a/nebo vínem podle toho, kolik maso pustilo šťávy. Tekutiny má být tolik, aby se maso nepřichytávalo, ale nemělo by plavat. Promíchejte, přikryjte poklicí a na slabším plameni duste asi půl hodiny. Můžete přidat rajče nebo lžíci dvě pyré, viz tipy.
  5. Přidejte scezené a překrájené zelí a guláš důkladně promíchejte. Opět přikryjte a duste, dokud nebude maso zcela křehké; trvá to přibližně patnáct až dvacet minut. Podlévejte, jen je-li to zapotřebí.
  6. Dokončete

Když je maso měkké, dobře vmíchejte smetanu. Na středním plameni ještě chvíli odvařujte, aby omáčka získala požadovanou hustotu. Před podáváním ochutnejte a dotáhněte podle potřeby a vlastního uvážení; zakysané smetaně neuškodí špetka cukru, sladké zase trochu láku ze zelí.

dědapetr

Uzené a zelí a knedlík a pivo.

arygnoc

szegedínsky guláš (ne česke paguláš!, pravej, maďarskej).

Salio

Klasika:Domácí svíčková s prošpikovaným masíčkem a brusinkami a k tomu domácí knedlíček.Mňam

Deli

Moravský špenát s vejcem a noky.