Avatar uživatele
Kulpix

Jaký je váš vztah k lidem bez domova? Pomáháte jim? Přispějete jim občas alespoň pár korun?

U mě kladný…
Jsem rád, když můžu alespoň trošku pomoci.

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? dejavu, sesednizkola, Kepler, BergySeltzer před 2464 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Tw!st

Že jsou na ulici, za to si můžou sami. Při troše snahy by se dostali zpět do běžného života. Je to jejich volba a nevím proč bych je měl za to podporovat. (Nemluvím teď o tom že se dostali na ulici, to je jiná věc než to, že na ní zůstávají)

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Kepler

Jednou jsem dal svetr, který jsem už nechtěl, když vidím jak jsou nedostatečně oblečení, postávajíc před Kauflandem. Před Vánoci dám i kuželku, nebo nějakou menší finanční částku. Oni totiž ani o nic jiného nestojí. Ale osobně jsem znal jednoho, který byl opravdický hajzlík a šmejd a tak nebylo nic.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
dubraro

Velmi výjimečně.
Postarat se o ně je povinnost státu, který mne obírá o většinu výdělku.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
jáára

I ty se spálíš… Potkal jsem v Pardubicích na nádraží velmi starou paní, která vybírala zbytky od hamburgerů z koše… dal jsem ji prázdný flašky od píva a pozval na toho hambáče. Neptala se mě na nic, jen mi ji bylo líto. Jinak raději pošlu peníze do psího útulku.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
dejavu

Ano, pomáhám hlavně těm, co se chtějí začlenit do života, takže kupuji jejich časopis od nich, protlačuji zde u starostky, aby jim udělala bydlení v maringotkách, kdy by se tu odměnou za bydlení starali o to, aby na daném místě lidi nedělali černou skládku, takto to zafungovalo na Praze 9, koupila jsem 10 nocleženek od Armády spásy, která jim je rozdává v zimě, aby mohli zadarmo spát u nich a pokud mám nějaké kovy, dávám to tu jednomu, který je jezdí sbírat.
Pokud vidím opilého ležet na ulici v zimě, zavolám MP.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
nyjono

Individuální.
Znám jich pár, co prošustrovali prodaný barák nebo jednu vyhodili z několika zaměstnání kvůli alkoholu. Za všechno mohli vždy ti druzí.
Ale nejsou takoví všichni, proto je neházím do jednoho pytle.
Peníze už nedávám. Předloni spacák, určený k vyhazovu. Ještě hřál, jen měl trochu potrhanou vnitřní vložku 🙂

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Kepler

Je ale třeba pamatovat i na ty padesátníky a singly, kteří přišli ne vlastním přičiněním o práci a jinou už neseženou, protože jsou 50+ Sociální síť jim svými almužnami neumožňuje důstojně bydlet. Znám takový případ, i když to byl inženýr. Nic není černobílé.

před 2464 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek