Jaký je váš recept na čalamádu?

Odpovědi
zjentek

Ale který? Co máš rád?
Tak nikdy neurazíš krouhaným zelím, když do něj přikrájíš přiměřeně cibule, různě berevný papriky a nastrouháš tam něco mrkve.
Mělo by se to také přiměřeně zakapat olejem a eventuálně přidat hořčičný semeno (možno drtit v hmoždíři) a je jedno, jaký barvy. Kupř. z červené hořčice ale v závěru vyjde úplně jiná čelamáda, než z hořčice bílé.
Tuto směs nech uležet v míse, nejlépe 24hod.
Nakonec, před plněním do sklenic, si to dle chuti dochutíš. K tomu ti dopomáhej ocet (na trhu je pestrá paleta), cukr (stévie, med, javorsirup…) a dle chuti sůl a nebo vůbec ne.
Půl litru octa taky nahradíš deseti většími citrony.
Steriluj 25min při 85°C.
Kombinuj a z výše popsanýho vytvoříš min. 10 variací výtečných čulamád.