weronika

Jaký je váš nejoblíbenější styl ješžení? western nebo anglie??

co myslíte… Jaký vyhovuje vám a jaký více vyhovuje koníkovi? vím že koníkovy by vyhovovala svoboda…
mně to zajímá z toho důvodu že jezdím u soukromníků kde se jezdí western a neměla jsme možnost vyskoušet anglii a tak mě zajímá váš názor
Doplňuji:
ano chápu, je pro začínajícího jezdce lepší anglie a později podle toho co che dělat může přesedlat na western.. no já bych ráda vyzkoušela i anglii ale u majitelů kde jezdím je jak jsem již zmínila jen western a tak s tím nic nenadělám..ale nesouhlasím s tím, že je western chudší o soutěže pro western jsou třeba distanční závody, rodeo, reining, a další.. jsou s anglickými názvy tak si je nepamatuji…ale i tak děkuji za odpovědi a za vaše názory…bohužel ale v okolí není nikdo kdo by byl odborník na anglii a tak se musím spokojit s tím co je…né že bych dostávala špatný tréning pám co mě trénuje a co má koně vyhrál už několik stužek v jíž zmíněném rodeu, a distančních závodech..a také si ho v dřívější době zvali na stahování dobytka…tak jsem ráda za to co je a radši si nestěžuji..ono sama jjsem si musela domlouvat abych u něj mohla jezdit atk jsem za to ráda…ale ještě jednou děkuji za vaše názory…

Hlasujte v anketě

Nejlepší odpověď
anonym

Anglie

Já jsem pro aglický výcvik a potom si může zájemce vybrat,co mu lépe vyhovuje.Z westernu se do aglického ježdění vpravíš hůř než naopak.Když zvládneš anglické ježdění,western bude pro tebe snadný.Ty by ses možná měla věnovat hlavně škole,máš to v tom svém textu samou hrubku ! Teprve potom se můžeš věnovat koním.Já nesměla na jízdárnu jakmile něco neklapalo ve škole a to byl největší trest.Jinak- já nejsem moc zastánce westernového ježdění,právě proto,že mnoho amatérů začne rovnou s tímto druhem ježdění aniž by něco uměl a to neprospívá hlavně koním.Pokud si na koně s westernovým sedlem vyleze chlápek,který váží 90kg a chce si hrát na kovboje,pokud nepoužíva hakamore,atp.ale nějaké ostré pákové uždění ,pokládám to téměř za týrání zvířat.Také záleží na plemeni koní,které se k westernovému ježdění používají.Jsou plemena vhodnější a vhodná na provozování westernu, ale ta jsou poměrně finančně nákladná…:D
Doplňuji:
Ne nadarmo se různí turisté a jiní naprostí amatéři a laikové vozí ve westernovém sedle.Kdyby se titíž lidé pokusili povozit se v anglickém sedle,koník by je pravděpodobně rychle „vyložil“.

Další odpovědi
Lucijej

Western

Doplňuji:
Ale pro začátečníka je rozhodně lepší anglie, která přeci jenom nutí jezdce jezdit správněji.

_Lucka_

Anglie

Doplňuji:
Protože se ráda učím nové věci na jízdárně a ráda skáču, tak dávám hlas anglii, ale samozřejmě, že si ráda vyjedu s přáteli na projížďku po okolí ve westernu.. obojí je zajímavá zkušenost.. takže vy, co jezdíte pouze anglii doporučuji vyzkoušet i western.. a naopak vy co jezdíte western zkusit si pár skoků v anglii.. ;)

AndreiRanger

Anglie

Poměrně dost záleží na koni, na které jezdíš, třeba Fríský kůň na barel racing je podle mě hloupost, stejně jako třeba mustang což je především běžec na parkur.. Jinak já preferuji klasiku, příde mi i mírumilovnější vůči zvířatům;-)

kamila44444

Anglie

Doplňuji:
Já jsem rozhodně pro anglii. Je tam více zajímavých soutěží a sedlo je taky pro koníka pohodlnější, protože není tak těžké. Ale zase pro koně je lepší zacházení westernovým stylem,když to veznu všeobecně, tak ta anglie.

Viiw

Anglie

zuzie

Je to přece jedno. Všechno, co je proti přirozenosti koně a vůbec všech zvířat, není v pořádku. Myslím, když se dívám na své koně, kdo mi dal vůbec to právo lézt tomu zvířeti na hřbet? Není vám proti srsti zavřít ho do boxu, narvat mu do huby kus železa a hnát ho proti stupidním překážkám kvůli vlastnímu potěšení? Není lepší se s ním po dobrém domluvit, nechat mu volně přístupnou louku a pár koňských parťáků? Jak jsem řekla, všechno, co je proti přírodě není v pořádku i když dnešní doba přirozenosti zrovna moc nenahrává. Je ale veliký rozdíl v přístupu. Názor k zamyšlení…http://ww­w.equichannel­.cz/natural-horsemanship

anonym

A odkud jsi,z jakého kraje? Třeba bych ti mohla pomoci…:D