STUDENTKAEVA

Jaký je váš nejoblíbenější režisér?

Doplňuji:
U mně vede Tomáš Škrkadl,Olga Špátová a Olga Sommerová.

Nejlepší odpověď
anonym

Ty máš ale ´zajímavé´ dotazy…
LOL
Tarantino…
Kusturica? Kurosawa? Spielberg? Jackson? Annaud? Coppola?
Jakubisko? Menzel? Forman? Krejča? Chytilová? Vávra? Trnka?
OMG…
Doplňuji:
Sááákra – zapoměl jsem – Besson…
ROFL…

Další odpovědi
Lamalam

Tarantino, Lynch, Lipský.

led

S diktátormi sa nekamarádim!
Veď každý dobrý režisér je určitým spôsobom diktátor s veľkou predstavivosťou, organizátorskou schopnosťou a hlavne profesným cítením.
Pre mňa z divadelných režisérov to je nedávno zosnulý Malý Veľký Mág Maximus alias Béďo – Jožko Bednárik, ktorého umeleckú cestu za slávou zo Zelenča do Veľkého sveta divadelného umenia som mala možnosť sledovať od malého amatéra až po „ťažkého“ profesionála a aj ako človeka so šálom.
Prirodzene obľúbených režisérov mám viac z celého sveta od Krajiny vychádzajúceho slnka až po Krajinu, kde Slnko zapadá od rozhlasu, cez dosky znamenajúce svet až po celuloidový a digitálny videopás..

marci1

Klein, Krejča, Vávra. 🙂

badisko

Tim burton …

Stingo

Karel Kachyňa

vertigo

Stanley Kubrick.
A z rozhlasových Jiří Horčička.

huxa

Fukasaku a samozřejmě klasiku-Kubricka.

Dane

Michael Bay, Steven Spielberg, Kenneth Branagh, Miloš Forman, Zdeněk Troška aj.

NikkiHeat

Já. Právě si perfektně režíruju život.....

Löwe

Kubo Tite :)

RyuzakiKate

Haneke…

Tarantino nebo jak jse to píše

led

Obľúbený režisér… z pohľadu koho?
1 – Bežného diváka, diváka naivku, diváka profesionála a diváka odborníka
2 – Znalca umenia. problematiky
3 – účastníka jeho práce, toho, čo spoluvytvára a pretvára suchý text na papieri na svet, očarujúci tých, ktorí vidia len výsledok ich činnosti. Toho, čo v pozadí, okom cudzieho nevidený tvorí zázraky, či toho, na kom uprie sa oko kamery, slávy a kritiky?
Zaujímavé sú pohľady do sveta, keď vidíme len tú výslednú prácu a nie bič otrokára, diktátora – režiséra a nie pot a krv pod líčidlami a úsmevmi tých oslavovaných. Keď vidíme len slávu červeného koberca a nie piesok púšte.
Nepozerajme len do diaľky, máme aj doma kvalitných režisérov.

petra15

mowla
zajímavý dotazy ? nekdy má taky pekne pitomý dotazy (je na seznamu trollu)xD

RyuzakiKate

Tak aspoň to jsou poklidné pitomé dotazy a žádnej zbytečnej spam :)

petra15

jinak díky za Formana a Chytilovou – jsou spickoví:D