Jantar2

Jaký je váš nejoblíbenější formát videa?!

Napadlo mě že zde na odpovědích.cz vytvořím takový malý průzkum oblíbenosti nejznámějších formátů videa…

Já jsem měl nejdříve nejradši .avi což byl také jedniný formát (kromě .mp4 a .mov) jediný formát se kterým jsem se setkával…

Ale dnes po letech zkušeností s prácí s videem a stahování filmů mám jiného favorita, je to stále známější a oblíbenější .mkv (Windows media player ho sice ještě neumí ale VLC media player už ho podporuje roky). Tento formát si zaslouží mojí pochvalu zvláště díky tomu že je velmi vhodný na delší filmy ve Full HD s 5.1 zvukem a ještě umí nést titulky! A navíc v již zmínjěných podmínkách (Tedy obraz 1080p, zvuk 5.1 a titulky) má film v tomto formátu poloviční velikost jak film v .avi v 480p a s pouhým stereo zvukem

Děkuji za účast v anketě a přeji příjemný den!
Doplňuji:
Omlouvám se Vám že jsem nenapsal formátů více, ale bohužel tento web (Tedy odpovedi.cz) mi nedovolil dát do ankety více možných odpovědí

Hlasujte v anketě

Nejlepší odpověď
Fyzik

.mkv

Na otázku Jaké máte nejradši auto taky nikdo nezvolí Rezavý bagr. Každý formát je k něčemu jinému, flv je dobré pro stream, mov se snadno kóduje (mobilní video), mkv má vysoké podporované rozlišení, navíc to je audio-video-text kontejner, takže můžete mít v jednom souboru více stop audia, videa a titulků. Je to prostě formát, který je vhodný pro HD celovečerní filmy. Ale jestli ho může mít někdo oblíbený, no nevim :)

Další odpovědi
jáára

.mkv

*.MKV a pak *.mp4. kvalitou jsou na tom podobně.

anonym

.mkv

Doplňuji:
jen doplním,že avi není formát,ale kontejner

huxa

.mkv

Doplňuji:
Nejraději mám matrošku, mp4 mám prostě zafixované jako rozkostičkované videa z mobilů.

honza001

.mkv

Dochy

A dovolím si ještě jednou: Pro autora otázky znamená „dát palec“ definitivní spojkojenost s danou odpovědí a tedy uzavření otázky. Zvlášť v anketě je to opravdu nešťastné.

Dochy

Dovolím si neodpovědět na otázku, zato tu trochu poupravit některé informace:
„avi není formát,ale kontejner“ – takových je v tomto dotazníku víc. Ale oni se ty pojmy trochu překrývají
„A navíc v již zmínjěných podmínkách (Tedy obraz 1080p, zvuk 5.1 a titulky) má film v tomto formátu poloviční velikost jak film v .avi v 480p a s pouhým stereo zvukem“ – velikost v avi není problém avi, ale toho, jaké kodeky se pro kódování (zejména) videa použily a v jaké kvalitě.