Avatar uživatele
michalds

Jaký je váš názor na současnou výstavu v Praze „body the exhibition“ ?

Jenom malá prosba: odpovídejte k věci. Pokud jste si názor neudělali, je bezpředmětné odpovídat ve stylu Drapa, nebo Lamalam. Děkuji za pochopení.

Upravil/a: annas

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? annas, marci1, sesednizkola před 2470 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

V souvislosti s výstavou, která byla již v minulosti, můžete si přečíst další názory

co si myslíte o výstavě the human body exhibition (je v praze od 10.3)
https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/co-si-myslite-o-vystave-the-human-body-exhibition-je-v-praze-od-10-3

Sama jsem vložila podobnou otázku

ttps://www.od­povedi.cz/otaz­ky/co-soudite-o-vystave-vypreparovanych-lidskych-tel-ktera-bude-umistena-na-prazskem-vystavisti

Uvědomuji si, že naše tělo je jakýsi stroj, který funguje. Jakmile se něco „pokazí“, vzniká problém., který se projeví na akupunkturních bodech , vnější části těla, dovnitř nevidíme atd.

Osobně si myslím, že není etické vystavovat mrtvá těla. Jede mně mráz po zádech.

Možná bych brala těla „plastová“, tedy nějaké jejich makety. I ty by mohly poučit laiky. Lékaři se víc dovědí při pitvách.

Ale zde se vydělává na mrtvých tělech … Že by jejich pozůstalí dostali zaplaceno? Etika jde stranou, vyhrává byznys …

Upravil/a: annas

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Drap

Proč bych si na to měl dělat nějaký názor. Výstava jako stovky jiných. Koho to zajímá a komu se to bude líbit , ať už hledá poučení nebo zábavu, tak se půjde podívat. Komu se to příčí, nezajímá ho to, ať zůstane doma. Je to přece rozhodnutí každého jedince, tak náš názor to nemůže nikterak ovlivnit.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Kepler

Před pár lety to už v Praze jednou bylo. Znám lékařku, která z té výstavy byla nadšená. Pro mně byla taky přínosem, měl jsem to i s odborným výkladem. Trochu šokující, ale takový je život.

Upravil/a: Kepler

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Lamalam

Žádný názor nemám.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
marci1

Připadá mi to neetické a neuctivé. Nedokáži si představit, že by moje ostatky takto někde vystavovaly. Použitá těla jsou z čínských univerzit (možná i čínských vězňů-disidentů). Jisté ti zemřelí, ani jejich příbuzní nedali souhlas k takovému nakládání s mrtvými těly.
Preparátor těchto těl Gunther von Hagens ve svém obchodě prodává části lidských těl a dokonce si chce založit internetový obchod. ☹

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
michalds

Drap> Zeptat se na názor snad mohu. Kdo odpovědět nechce, tak ať neodpovídá. Pokud svůj názor říct nechceš, nemusíš psát. Nikdo tě přece nenutí.

před 2470 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek