michalds

Jaký je váš názor na současnou výstavu v Praze „body the exhibition“ ?

Jenom malá prosba: odpovídejte k věci. Pokud jste si názor neudělali, je bezpředmětné odpovídat ve stylu Drapa, nebo Lamalam. Děkuji za pochopení.

Nejlepší odpověď
annas

V souvislosti s výstavou, která byla již v minulosti, můžete si přečíst další názory

co si myslíte o výstavě the human body exhibition (je v praze od 10.3)
https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/co-si-myslite-o-vystave-the-human-body-exhibition-je-v-praze-od-10-3

Sama jsem vložila podobnou otázku

ttps://www.od­povedi.cz/otaz­ky/co-soudite-o-vystave-vypreparovanych-lidskych-tel-ktera-bude-umistena-na-prazskem-vystavisti

Uvědomuji si, že naše tělo je jakýsi stroj, který funguje. Jakmile se něco „pokazí“, vzniká problém., který se projeví na akupunkturních bodech , vnější části těla, dovnitř nevidíme atd.

Osobně si myslím, že není etické vystavovat mrtvá těla. Jede mně mráz po zádech.

Možná bych brala těla „plastová“, tedy nějaké jejich makety. I ty by mohly poučit laiky. Lékaři se víc dovědí při pitvách.

Ale zde se vydělává na mrtvých tělech … Že by jejich pozůstalí dostali zaplaceno? Etika jde stranou, vyhrává byznys …

Další odpovědi
Drap

Proč bych si na to měl dělat nějaký názor. Výstava jako stovky jiných. Koho to zajímá a komu se to bude líbit , ať už hledá poučení nebo zábavu, tak se půjde podívat. Komu se to příčí, nezajímá ho to, ať zůstane doma. Je to přece rozhodnutí každého jedince, tak náš názor to nemůže nikterak ovlivnit.

Kepler

Před pár lety to už v Praze jednou bylo. Znám lékařku, která z té výstavy byla nadšená. Pro mně byla taky přínosem, měl jsem to i s odborným výkladem. Trochu šokující, ale takový je život.

Lamalam

Žádný názor nemám.

marci1

Připadá mi to neetické a neuctivé. Nedokáži si představit, že by moje ostatky takto někde vystavovaly. Použitá těla jsou z čínských univerzit (možná i čínských vězňů-disidentů). Jisté ti zemřelí, ani jejich příbuzní nedali souhlas k takovému nakládání s mrtvými těly.
Preparátor těchto těl Gunther von Hagens ve svém obchodě prodává části lidských těl a dokonce si chce založit internetový obchod. ☹

michalds

Drap> Zeptat se na názor snad mohu. Kdo odpovědět nechce, tak ať neodpovídá. Pokud svůj názor říct nechceš, nemusíš psát. Nikdo tě přece nenutí.