Danina65

Jaký je váš názor na škraloup?

Ano,dotaz je v Archívu, ale třeba jsou noví uživatelé, nové názory,starší uživatelé názor přehodnotili.Škra­loup myslím na mléku, kakau, na doma uvařeném pudinku nebo i tukový na jogurtu.

Nejlepší odpověď
annas

Jiná odpověď

Škraloup nesnáším, v dětství jsem ho vyhazovala, nebo se s někým o něj podělila. . Od určité doby neřeším, protože mléko a výrobky z něj, nepatří do mého jídelníčku. Používám jen zakysanou smetanu a smetanu na vaření a bílý jogurt. .

Tedy nevím, zda dnešní mléko s vodou, které se prodává, škraloupy tvoří. I když jsem je vyhazovala, vzpomínám si, že bylo krásně žlutoučké jako pampeliška. Někdo si na nich pochutna.
l----
Ad zjentek, na kvašácích je to křís. Právě dnes jsem dojedla poslední kvašák, lák byl čistý. .

Další odpovědi
Drap

Jiná odpověď

Na mléku nebo kakau nemám rád. Ostatní škraloupy mi nevadí, ba naopak chutnají

zjentek

Snesu ho

Drape, tak tos ještě nejed škraloup, kterej se mně teď po pár týdnech udělal na kvašákách! Jinak kvašáky super ;)

briketka10

Jiná odpověď

V dětství mi chutnal každý. Dnes mléko nepiju,
ale dala bych si teplé kakao i mléko.
Na pudingu je výborný a na biokysu či jovonce
( jogurty ) kyselém mléku, polévce na všem ten
škraloupek mňam 😁

Kepler

Odpor už z MŠ

Když jsem ho nedopatřením spolkl a cítil jak projel hrdlem, okamžitě jsem hodil tyčku. Vlastně i převařené mléko bych nepozřel ani dnes.

Mc Merkurion

Jiná odpověď

… každej má nějakej škraloup, takže jsem k tomuto tématu nezaujatej a dělám, že je nevidim (a to se týká i těch na mlíce) …

da ny

Jiná odpověď

Škraloup na mléku/kakau jsem vždy nesnášela a zbavila se ho. Dlouhá léta mléo ani kakao již nekonzumuji.
Pudink jsem v dětství snědla i se „škraloupem“, v dospělosti jsem konzumovala pudink jen teplý. Jím jen výjimečně (cca 3× v roce).
Tukový z bílého jogurtu ve skle, jsem jedla s chutí. Nyní jogurty nejím vůbec.

Velký Malý

Těším se na něho

Těším se na něho – vždyť je to skoro smetana.

zjentek

Ad annas: „…lák byl čistý..“ Nemohla byste zaslat recept? Mně se kvašáky s čistým lákem ještě nepoedly.

yuko

Jak já bych si dala kvašák…

annas

Ad zjentek, na porchu kvašák§ je povlak, jemuž se říká křís.

zjentek

Aha. Tak to mně se tam vytvořil zelenej škraloup a hned pod ním byl ten křís ;)

annas

Ach jo, patří kvašáků.