setapouch

Jaký je váš názor na rychlocestování?

http://cestova­ni.idnes.cz/re­kord-19-zemi-za-24-hodin-evropa-der-/kolem-sveta.aspx?c=A140924­_002630_kolem-sveta_SKR

Osobně si myslím, že z té země nemají šanci nic vidět, natož poznat, proto pro takovéto cestování pochopení nemám.

Nejlepší odpověď
anonym

Tady nejde o cestování, ale o ´kuriozitu´…
😉
Sníst kopec knedlíků na čas taky není kulinářským zážitkem…

Další odpovědi
zjentek

nejprve musíš znát důvod takovýho počinu ..může to bejt poznání a nebo třeba jen nějakej rekord

jáára

19 zemí je trochu moc, to je fakt

MK44

Myslím, že se cestuje buď za poznáním nebo pro relaxaci. V opačném případě jde jen o změnu lokality A za lokalitu B. Čas, který je k tomu zapotřebí, není než časem promarněným. V popisovaném případě půjde o závod nebo o recesi. Takže to bude případ druhého typu.

Vybavilo se mi „cestování“ pojaponsku. Japonci se nejprve přemisťují a mačkají spoušť fotoaparátu tak, jak to stihnou. Cestují až v pohodlí doma, když si fotky prohlížejí na obrazovce. Jiný kraj, jiný mrav. Znám já norský mravy …? 😉

led

Cestou projít městem
z jihu na sever,
kolem náměstí v samem centru
i když nohu na dlažbu položím,
neznamená, že znám to město,
já tudy jenom projela.
Dnešní Seveřani jak Vikingové projeli Europou, i když stanuli nohou na zem, neznají, kde byli i když napsáno i foceno mají všechno. No život, skutečný život, který není jenom v oknách krámú, či na dlažbě velkoměst, ten z oken svých aut neznají. Zeptejte se je na bíle čáry a šeď cest, čerň mraků bouřkových, ostrý svit slunce v očích, o tom mluvit budou celý den.

pn65

Na poznávačky mám docela negativní názor, byl jsem na poznávačce ve francii, a s jednou cestovkou ve skandinávii ( norsko,švédsko, dánsko) a můžu říct,den si moc neužiješ, čtvrt dne strávíš v autobusu, když přejíždíte z místa na místo a jak máš unavený, rozseděný tělo z autobusu, tak musíš stíhat jejich program památek v určitým čase, samozřejmě ty nejlepší památky, který tě zajímaj, tam ani zahrunutý nemají, např: ve francii přímo v Paříži nás vedli do všelijakech památek, ale Eiffelovu věž na programu neměli, takže jsme se museli úmyslně odtrhnout od skupiny a prostě na vlastní ryziko jít na Eiffelovku, potom se na nás zlobil celej autobus. Ale nám to stálo za to.

Takže jestli ti můžu poradit, vem si týden dovču,naplánuj si cestu a vem si auto, to je jistota.

setapouch

zjentek: a co si myslíš na základě dostupných informací?

zjentek

jako o čem?

setapouch

Jaký je tvůj názor na rychlocestování na základě dostupných informací?

zjentek

no to jistě nemyslíš vážně ..vždyť je to všechno už v mý odpovědi ..ale budiž, když si o to tak říkáš, tak tedy máš recht, nejde o cestování

setapouch

A to se raději nezamýšlím nad ekologickou stopou takového cestování.