Rokio

Jaký je váš názor na rasisty?

Nejlepší odpověď
led

Na rasistov mám nesúhlasný, záporný názor,
Žiadny človek nemôže za to, do akého tela sa narodil, akú má farbu pokožky, oči, vlasy, akého je pohlavia, akú stavbu tela zdedil po predkoch.
Každý človek môže za to, ako sa správa voči iným…

Další odpovědi
ivzez

Jen hlupák a ignorant soudí lidi podle rasy.
A je jedno, jestli v kladném nebo záporném.

Professional

Jestliže člověk odsuzuje druhé na základě vzhledu, tak je hnusný sám, a to v srdci.

Ušel ventil

Na rasisty nemám zatím žádný názor ,nikdo neví jaký důvod má jednotlivý člověk k názoru druhého, ale
až tady za pár let začnou přivandrovalci vraždit (jako v DE a to dost věcí se nedostalo do novin) a dělat další trestné činny tak asi
dost lidí na tyto přivandrovalce názor změní .

anonym

Za svůj původ člověk nemůže, nemůže ho ovlivnit na rozdíl od řady jiných podstatnějších věcí. Je tedy velmi nesprávné, systematicky odsuzovat a stavět na vedlejší kolej kohokoliv jen na základě jeho původu či rasy. Na druhou stranu je třeba přiznat si i skutečnost, že zdaleka ne všichni lidé, které s chutí označíte za rasisty jimi opravdu jsou. Někteří prostě jen pracují se statistikou a z nich vyvozenými předsudky, které jsou ale ochotni okamžitě přehodnotit jakmile se setkají s konkrétní osobou a dozví se o ní něco víc, co pomůže předsudky vyvrátit. To je celkem normální logické uvažování a těžko se mu můžete bránit. Podstatné je, abyste byli schopni své předsudky vždy přehodnotit jakmile poznáte konkrétního člověka, tj. aby tyto předsudky měly jen velmi malou váhu a znalosti o člověku je dokázaly velmi rychle nahradit a efektivně změnit váš původně skeptický přistup.