Avatar uživatele
Bořek Dvořák

Jaký je Vvš názor na překupníky?

Myslíte si, že to je nemorální přivydělávat si překupováním? Když pomineme daňovou problematiku, jaký je rozdíl mezi „normálním“ obchodníkem a překupníkem?
Za sebe mohu říct, že v době, kdy jsem se touto činností zabýval jsem to raději před svým okolím tajil. Jak to vidíte? Nejvíce si cením názorů přispěvatelů s osobní zkušeností, díky.

Upravil/a: annas

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? Kepler před 2359 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
zjentek

No jasně, souhlas. Každýho podnikatele s živnosťákem- -nákup za účelem prodeje- zavřít, nejlépe oběsit, ne?

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Kepler

Osobní zkušenost nemám, ale můj názor je takovýto: čím méně mezičlánků od výrobce/farmáře ke koncovému zákazníku, tím lépe. Nemusí se na tom přiživovat spousta velkoobchodů, obchodníků a obchodníčků, stejně tak i velkoskladů, dopravců a logistiků vůbec Jen se zahlcuje doprava, ničí silnice i vzduch. Všude samý kamión, nasírají každého řidiče osobáku, v takové míře to nikdy dříve nebylo. Proč chodit za kovaříčky, když můžeme za kovářem. Vím, že to vždy není možné, ale určitě by se to dalo velmi podstatným způsobem omezit. Tady se rozdíl mezi překupníky a obchodníky smazává. Některé zboží obkrouží i několik států a cena utěšeně roste…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Nejvíc překupníků jde tradičné najít na Aukro a Ebay,myslím že neexistuje je člověk co by něco někde prodal lacino nebo pod hranici původní ceny. Ne nadarmo se říka : Život je byznys aneb zalevno koupím zadraho prodám nebo vydražím.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek