Avatar uživatele
tatanka

Jaký je Váš názor na jedovaté bedly?

Doplňuji:
Hanulko, končím protože nevím zda je možné za tuto odpověd získávat body! Opravdu nejsem tak tupý abych jedovaté houby sbíral. Reagoval jsem pouze na dnešní TV zprávy a chtěl jsem dostat radu, či se o toto podělit. Nicméně v poslední době jsou otázky nicneříkající, nezajímavé a toto se týká možná i mých. Proto děkuji a krásný zbytek dne potažmo i dní ostatních přeje Tatanka/Petr/.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? bolak, Damiana, anonym před 4229 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Jsem celkem zdatná v určování hub, ale před dvěma lety jsem se pozvracela z bedel, které jinak běžně sbírám. Upravila jsem je hned po návratu domů, ale buď jsem něco snědla před tím, což si nemyslím, nebo to bylo možná tím, že bedly rostly na mraveništi. Bylo mi fakt dost zle, motala se mi hlava atd. prostě přiotrávená. Od té doby co se týká bedel, sbírám už jen ty vysoké a mimo mraveniště.
Doplňuji:
Upozorňuji na omyl některých zdějších uživatelů: NE VŠECHNY BEDLY JSOU JEDLÉ !!! Jsou i druhy nejedlé a dokonce jedovaté! Moje uvedená příhoda se týkala bedly jedlého druhu. Dohaduji se, že houby do sebe „natáhly“ kyselinu mravenčí.

Upravil/a: anonym

2 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?anonym, anonym Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Bedle je jedna z mála hub, které bezpečně poznám. Jsou moc dobré a vůbec nejsou jedovaté.
Doplňuji:
Také jsem jiné bedly než vysokou neznala a tudíž bych je ani v lese nesbírala. Vlastně ani na houby nechodím, ale občas jsem se sebou přinesla bedlu nebo pečárku – žampión. Nesbírám ani hřiby – také se v nich nevyznám.

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
hanulka11

jedovatého nic nesbírám
Doplňuji:
ale to přeci jsem nenapsala nijak urážlivě – bedly běžně jíme , sbíráme zrovna tak se psalo o poddubácích, že jsou jedovaté …kdepak nejsou

Upravil/a: hanulka11

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Sůwa

TV nesleduji, houby sbírám cca 60 let a o jedovatých bedlách jsem nikdy neslyšela, ani nečetla. Znám bedlu vysokou a bedlu červenající, oba druhy běžně konzumuji a jsem naživu 🙂.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ten který je

Pokud se chceš něco bližšího dozvědět o bedlách,posílám odkaz.
Ne všechny bedly jsou jedlé.
http://houby.na­turfoto.cz/lu­penate-houby/bedly.html

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek