Asker1144

Jaký je Váš názor na čtení knih v angličtině?

Dobrý večer, mám k Vám otázku, týkající se čtení knih v anglickém jazyce. Co si o tom myslíte? Je čtení knih v angličtině přínosné ? Může se tatkto člověk více naučit daný jazyk, i přes to, že třeba 60% slov na jedné stránce nerozumí, ale tím, že se ta slova v celé knize několikrát opakují, tak si je člověk snáze zapamatuje, a tím se naučí lépe daný jazyk? Co jsem koukal, tak dokonce knihy, které se u nás od zahraničních autorů překládají do českého jazyka, tak knihy v angličtině jsou dokonce levnější, než ty přeložené. Co si o tom myslíte, dá se takto dobře naučit anglický jazyk používat, i když třeba celému textu nerozumím, ale ta slovíčka se v té knize stále opakují, pak si je vyhledám jednou ve slovníku, co znamenají česky, a už si je budu pamatovat? Díky moc za Vaše názory.

Nejlepší odpověď
elkon

Pokud umíš jazyk, tak ano, nevím jak bys četl něco, čemu nerozumíš.

Další odpovědi
Dochy

Podle mně, pokud znáš základy, pak knížky jsou dobrým způsobem na rozšíření slovní zásoby. Ve filmech bývá ta slovní zásoba dost omezená, člověk se obvykle naučí jen pár sprosťáren. Knihy bývají popisnější a tudíž těch slovíček tam bývá více. Pokud najdeš žánr, který Tě baví, není co řešit. Bacha, komix obvykle nesplňuje to kritérium o šíři slovní zásoby 😉

cappuccino

Pokud nerozumis celemu textu, nevadi. Pro usnadneni si muzes precist nektere knizky pro deti, tem porozumis urcite.
Ale kazdopadne je cteni v cizim jazyce velkym prinosem.