Avatar uživatele
Viktorie II.

Jaký je vás názor na chování matky, které před léty zahynul tragicky syn?

Dnes sousedka ze zahrady vzpomínala na výročí úmrtí svého syna. Není na tom nic nelogického, ale co je divné, že pokoj v bytě, kde obýval syn, nebyl od smrti uklizen. Vše zůstalo tak, jak v osudný den odešel z pokoje.
Podle mne se matka musí každodenně trápit, když prochází okolo, nebo navštíví pokoj.

Tento stav už trvá 15 let, a zapomněla jsem dodat, že byt má 2 pokoje s kuchyni a tak matka, s dcerou (35) i vnučkou (6) obývají jeden pokoj. To mi tedy nepřijde normální ze strany matky vůči dceři a vnučky.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 1028 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Malvína

Odpoveď byla označena jako užitečná

Každý se se smrtí vypořádává jinak. Jak dlouhý čas od smrti uběhl?
Měla by jít dál, nemít to takhle před očima den co den. Vzpomínky zůstanou, láska k němu nevyhasne, bolest však zůstane stejná. Nezapomene nikdy, ale tohle asi není nejšťastnější přístup. No, kdoví jak by se po smrti dítěte zachoval každý z nás…

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?Viktorie II. Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Kepler

Nechala vše v původním stavu záměrně a pokoj tak zastává roli vzpomínky. Taky je možné, že má jisté zábrany, nechce se dotýkat jeho věcí a chce se tak vyhnout psychickému traumatu.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
hapiky

Přehnané truchlení „škodí“ zemřelému.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Drap

Neni sama takto, nebo podobně se se smrtí někoho blízkého vyrovnává více lidí.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
xiperio

Třeba s jeho věcmi tak trochu cítí ještě jeho přítomnost. Jako rodič ji plně chápu.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
da ny

Někdo to tak chce a dělá. Z psychologického hlediska jí to nepomáhá.
Ona by se trápila tak, jako tak. Matky, které přišly o své děti v sobě smutek nosí celý život. Některé to psychicky neunesou.

Je to její věc. Dcera s vnučkou by u ní nebydlely, kdyby nechtěly, nebo to pro ně nebylo jinak výhodné.
Vám do toho nic není. Řešte si své starosti a radosti. Vaši otázku zde, považuji za zbytečnou, nevhodnou. To je můj názor.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Nový příspěvek