bolak

Jaký je v angličtině rozdíl mezi slayer, murderer slaughterer a killer?

Kdy se používá které slovo? Liší se od sebe nějak?

Nejlepší odpověď
quentos

Killer je nejobecnější a nadřazené všem ostatním uvedeným. Slayer je knižní výraz (obvykle zdůrazňuje užití síly – typicky např. když princ zabije draka); murderer je celkem přesně přeložitelný jako „vrah“ ( – tedy ten, kdo vraždí úmyslně) a užívá se zcela výlučně pro vraždu lidí; slaughterer je masový vrah, který povraždí velký počet lidí naráz, přičemž tito se tomu nemohou bránit (původní význam slovesa slaughter je porážka dobytka, zde jde tedy o přenesený význam).
zachovávající podobnost v tom velkém počtu).
Když už jsme u toho, ještě by se ti mohl líbit výraz „assassinate“ – „úkladně zavraždit“, zejm. z politických důvodů. Pochází z italského výrazu pro hašiš, jímž byli v minulosti nájemní vrahové obvykle napraní.
Následující odkazy jsem užil jen pro ověření, jinak je čerpáno spíš z vlastních vědomostí. Odkazy potvrdily, že jsem se nemýlil, a ještě mi upřesnily nejasnosti v užití výrazu „slay“.

http://english­.stackexchange­.com/question­s/63464/kill-murder-or-slay
Doplňuji:
doplnění pro rejpaly, slaughter jako sloveso tedy „porazit dobytek“

Zdroj: http://www.ldo­ceonline.com/dic­tionary/slaughter_1