Nassin

Jaký je u vás věkový rozestup mezi sourozenci, a jak jste spolu vycházeli/vychá­zíte?

Jedináčci asi odpovídat nebudou, že?
U mne to bylo, že jsem byl nejmladší, starší byl o 4 roky, a nejstarší 11 let. No nic moc.

Nejlepší odpověď
da ny

Jsem jedináček.
Mám 2 děti, téměř jedináčky ;D, rozdíl 14 let. Mnoho společných zájmů
a aktivit tedy v dětském věku neměly. Nyní, v dospělém věku si více rozumí
a komunikují. Dcera má ještě jednu, polorodnou sestru, starší o 10 let.
Znám několik sourozenců s dvacetiletým rozdílem. Dříve běžné, mezi nejmladším a nejstarším.
Vztahy mezi sourozenci, hlavně v dospělém věku, jsou oněčem jiném.
Věkový rozdíl hraje pramalou roli.

Další odpovědi
iceT

Já nejstarší, sestra mladší o 15 měsíců, brácha mladší ode mně o 5 let. Vycházíme spolu normálně řekla bych.

elkon

Jeden brácha mladší o dva roky, druhý o tři.

paul1

Jeden brácha mladší o rok, potom ségra mladší o 3 roky, potom brácha mladší o 5 let a nakonec ségra mladší o 9 let. Vztahy máme celkem dobré.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Nassin

da ny, ten věkový rozdíl má velkou roli. Když jsem končil ZDŠ, prostřední byl na vojně, nejstarší byl už ženatý a celkové jsme měli jiné zájmy a koníčky.

da ny

Rozdílné zájmy a koníčka mívají i sourozenci s odstupem např. 2 – 5 let.
Bývá tam někdy jistá soudržnost mezi sourozenci, ale i častá, až nebývalá rivalita.
Pro malichernosti nebo dědické spory si nerozumí sourozenci, bez
ohledu na věk. Vztahy mohou být pěkné též, bez ohledu na věk.
Vidím kolem sebe to, že ti, kteří si byli věkově vzdálení si lépe porozuměli
až v té dospělosti (a že mi za více než 40 let práce ve zdravotnictví propluly
rukama/ušima mnohé lidské osudy).