Gus_Fring

Jaký je typický nápoj pro Moravany, Slezany a Slováky?

Pro Čechy je to nepochybně pivo, že? Moravany bych tipoval na víno a Slováky na borovičku, ale nevím.

Nejlepší odpověď
Filip84

U nás víno není, jeden MaŠíBl to tu zkoušel pěstovat, však se to nedalo žrát, ne tak z toho něco kvasit.

U nás byly ovce, všude byly ovce, no tak žinčica, a pak pálenky, samozřejmě slivovice, ale slivovice je nóbl Schnapps, takže spíš pálenky z jablek, špendlíků, hrušek atp. Ovšem všemu tomu nemají problém říkat „slivovica“. Praprarodiče z toho dělali i domácí víno, i bezinkové, ale jestli je to tradice, to fakt nevím. A jinak, podle kronik, se prodalo piva až až!

Víno máš typické jenom pro jih Moravy, jinak ne. To je častá představa, že Moravák = víno. Blbost.

Další odpovědi
paul1

Moravané určitě víno, Slezané asi slivovice a Slováci tu borovičku a pivo.

Funna

ty budeš asi z Čech, že?…Morava přece nejsou jen vinice, ale taky neúrodné Valašsko a tam se vínu fakt nedaří…tam se daří pálenicím .-))…