Shady

Jaký je trest za zfetování někoho proti jeho vůli?

jaký je to trestný čin?děkuji
Doplňuji:
udělali to kámošovi-nasypali mu do piva nějaké sedativum a okradli ho.on pak usnul jak po flašce slivky.měl dohromady dvě piva, po dvou normálních pivech nemohl upadnout do spánku, nebo spíš bezvědomí.

Nejlepší odpověď
anonym

Takto obecně nelze říct…
Klidně může jít o trestný čin ublížení na zdraví, trestný čin ublížení na zdraví s následkem smrti, pokud o vraždu…
Záleží na mnoha okolnostech.
😉
Každopádně – pokud máš něco takového v úmyslu, NEDĚLEJ TO!!!

Další odpovědi
zzzzz

To co napsal Movla- souhlas, jen dodám že tam patří i výroba a šíření OPL.

Doplňuji:
Pokud ho pak okradli, tak se jedná o loupež s tím uspáním by to bylo ve vyšším odstavci, přesně by to mohl kvalifikovat Klumprt.

Doporučuji podat trestní oznámení, jedná se o závažný zločin.

Funna

tohle úplně přesně jak se ptáš uvedeno není…ale nejvíc se tomu blíží § 287 Šíření toxikomanie…pak už by záleželo na soudu, jak to přesně vyhodnotí…

Více se dočtete na http://www.trestni-rizeni.com/do­kumenty/trestne-ciny-paragrafy/drogove-trestne-ciny

Nazdar Bazar

Domnívám se, že se jedná o omezování osobní svobody, za což dle trestního zákoníku hrozí odnětí svobody na dvě léta.

setapouch

Ted to hledat nebudu, ale s novym trestnim zakonikem se uvedeni do stavu, ve kterem se osoba neni schopna branit (byt hypnozou, prasky, alkoholem, drogami…), rovna pouziti nasili. Takze at spachas cokoli, bude sazba prisnejsi.

Afterrain

Myslim 2–5