pn65

Jaký je trest za poškozující meil?

Kamarádka poslala na email nejmenované společnosti email, v němž upozornila na osobu /zaměstnance, která v zaměstnání pracuje.

Řeknu to otevřeně, napsala dopis, ve kterém tuto osobu poškozuje.
Co jí hrozí?

Nejlepší odpověď
gecco

Až rok ´natvrdo´…
😉
Ta kamarádka je – zřejmě, trdlo…

Další odpovědi
zzzlatokopka

Hrozí ji to, že své tvrzení kterým osobu poškozuje, bude muset prokazovat před soudem. Pokud se ji to nepodaří, a protistrana prokáže opak, půjde o pomluvu.

Jde především o to, že pokud by o práci následně přišel, mohl by na ni vymáhat škodu, ušlou mzdu atd.

klumprt

Přijde na to, dle obsahu mailu a dalších okolností.
Od ničeho, přes pokutu za přestupek proti občanskému soužití až po trest za přečin pomluva.
Doplňuji:
Jo a taky třeba žaloba na ochranu osobnosti.

ZIU 682

Nic.

ivzez

Předpokládám, že šlo o oznámení něčeho, čeho se zaměstnanec dopustil,
nebo něčeho, co naopak neudělal, přestože to bylo jeho povinností.

Je-li tomu tak, nehrozí jí nic (v takovém případě
by nešlo o záměrné poškození (lež či pomluvu).

Dokonce by jí mohl hrozit postih, kdyby by se nepokusila
zabránit škodě nebo poškození zaměstnavatele.

Ale to jsou jen dohady.
Dokud situaci neupřesníte, nelze přesněji odpovědět.

Pepa25

Co tam napsala a jak poškozující? Je tam pomluva nebo naopak pravdivá informace, kterou ta dotyčná osoba zatajila (zalhala)? Pokud to druhé: bonz je hnusný, ale není trestný …