bolak

Jaký je to pro kuřáka nekouřit?

Zkoušeli jste tu někdo přestat? Jak dlouho jste to vydrželi a hlavně, jaký jste měli pocity?

Nejlepší odpověď
Deli

Přestali jsme s manželem před víc než 4 roky. On kouřil víc než krabičku denně, já skoro krabičku. Pak jsme si jeden večer sedli, zapálili, no a napadlo nás spočítat si, kolik ročně prokouříme. Ta částka nás šokovala. Prokouřili jsme rodinnou dovolenou u moře! Druhý den si už ani jeden z nás nezápálil. Dodnes nekouříme. Zvládli jsme to bez abstinenčních příznaků, bez stresu a hádek, bohužel ale s váhovým přírůstkem. Každopádně je nám líp, jsme zdravější a dnes nám dokonce vadí být v prostředí, kde se kouří.
Hodně sil, pokud se odhodláváš přestat. Najdi si motivaci, třeba si taky spočítej, kolik Tě to stojí…

Další odpovědi
Pájo

Jen k těm financím, co kuřák utratí. Někdo tu částku prostě musí vidět…
http://www.ne­kuratka.cz/kal­kulacka

Deli, gratuluju!
Doplňuji:
Ano, užívejte slastí! Teď jste totiž v pohodě (zdá se Vám, že to nic nedělá).
Je to jako s abúzem alkoholu, léků, neléčeným vysokým krevním tlakem, cholesterolem, dnou ap.. Jednoho dne pak už není cesta zpátky (a poškození jsou trvalá). Chce to jen začít používat hlavu.

Rocker

Nekouřím už skoro 2 měsíce,nemám s tím žádný problém.

aramah

Pokud někdo přestane kouřit z finančních důvodů,tak už vidím jak za ušetřené peníze jede k moři. Nejede nikam, neb ty prachy mu chyběli na úplně všední věci..
Ale ty se ptáš, jaký to je pro kuřáka nekouřit,několikrát jsem přestala a nic se nedělo:) A tak si užívám všech slastí, i neřestí a všeho co mi život může dát :)))))))

led

Pokiaľ sa pohybujete vo fajčiarskom prostredí, tie záchvaty potiahnúť si sa dosť ťažko prekonávajú, stále cítite, že niečo vám chýba,
z monológu začínajúceho nefajčiara:
môcť si tak…,nie, vydržím…, nemáte niekto cigu?…nie, ďakujem, len si podržím v ruke, nezapaľuj!!, chutí, ach… nie, fuj, preč s tým svinstvom, musím vydržať, prosím, nefajčite pri mne…nedráždite ma…tá ceruzka? ále, chutí mi…
intervaly sa postupne predlžujú až prestane chuť na cigaretku.

hanulka11

přestat z finačních důvodů???? to u nás nefunguje manžel přestal kouřit už před 8 lety a ty peníze stejně nikde nejsou -zase si koupí mlsek ,ale to je jedno …přestal ze dne na den a nikdy nepocítil, že by si měl zapálit ,naopak nyní trvdí, že neví co na tom měl ,že kouřil …ale kuřáci mu nevadí

aramah

Pájo tvoje starost je až dojemná…
Ale víš co.................

Pájo

Vím.

Pájo

Já jen, že mi pak do práce chodí všichni ti kuřáci zvesela pro léky proti astmatu a alergii…dušnost a kašel už berou jako něco přiozeného… Cigaretku, par vdechů z inhalátoru a tak pořád dokola…

Tak si tak někdy říkám… škoda těch léků.

huxa

kouřil jsem od devíti let tak jednu, dvě cigarety denně, od třinácti to vzrostlo na 5–10cigaret. V patnácti mi přestávali chutnat, přestal jsem je tedy kupovat po krabičkách a začal jsem kouřit jen tak jednu za dva dny, po pár dnech jsem přestal kouřit úplně, první dny byli vcelku nanic, abstinenčními příznaky bych to nenazíval, spíše špatným obdobím :) po dvou měsících od mého skončení s kouřením jsem se rozešel s holkou, kvůli které jsem s tím přestal, co si myslíte že jsem udělal? :) rozhodně jsem nezačal znova kouřit ;) to až zhruba po půl roce, neboť jsem na to zase dostal chuť :) od té doby to neberu jako návykovou látku, pouze jako takové dochucovadlo života :)

bolak

Deli: no, mě zajímaly právě ty abstinenční příznaky, který člověka donutěj strčit ruličku zpátky dohuby a zažehnout, já už přestal dávno a nic takovýho mě právě nepotkalo… ale možná sem kouřil málo let, po kolika ste s tím sekli vy?

jinak to co tu píšeš, že ste přestali z finančních důvodů, mi něco připomělo :) ↓↓↓
Stojí takhle chlápek před mrakodrapem a vykuřuje jednu cigaretu za druhou. K mrakodrapu přijde takový typický úředník, který je zde zaměstnán, a říká:
„Pane, kolik vykouříte cigaret za den?“
„No tak 60 až 70.“
Úředník si něco naťuká do kalkulačky.
„A jak dlouho kouříte?“
„Tak 40 až 50 let.“
Znovu začne něco vyťukávat do kalkulačky a odpoví:
„Kdyby jste tedy nekouřil, tak tenhle mrakodrap mohl být váš!“
„Však taky je!“