Jaký je to přestupek nebo trestný čin, když někdo skočí z Karlova mostu šipku do Vltavy a plave ke břehu?

Nejlepší odpověď
anonym

Hlavne neskakejte v ten moment , kdyz pod mostem popluje lod ! 🙂 -iv-

Další odpovědi
kosaaaak

V podstatě žádnej, protože při nejhorším řekneš že si tam upadl.

chudst

To jsem z toho matej. Mel jsem za to, ze to prestupek ci trestny cin je, ale ted jsem cetl jinou reportaz z CT24, kdy dva mladici skocili ze zeleznicniho mostu do reky:

„Za svůj skok do vody a za to, že dva lidi pro ně riskovali život, žádnou odpovědnost ze zákona nenesou,“ řekl mluvčí děčínských policistů Vojtěch Haňka. Mladíci ale neměli na železničním mostě co pohledávat. Za přestupek proti zákonu o drahách jim hrozí až desetitisícová pokuta.

Takze snad jedine, ze nemeli co pohledavat na zabradli? Pockejme si na verdikt pana doktora nebo baghiry.

Zdroj: http://www.ces­katelevize.cz/ct24/re­giony/130899-mladici-skocili-do-labe-zachranit-je-musel-straznik/

tom004

Nevím,jestli je to přestupek,ale krávovina je to pěkná.A,když skočíš „dobře“,tak potom stejně není co řešit. :)

anonym

Jmenovitě u pražského Karlova mostu mají policisté interní metodické pokyny, dle nichž to kvalifikují jako přestupek proti veřejnému pořádku + veřejné pohoršení (zvlášť, když jsou opilí a navíc se svléknou), alternativně někdy i znevažování Národní kulturní památky a poškozování dobrého jména republiky před cizinci. To vše s blokovou pokutou nebo přestupkovým řízením.
Ovšem v okamžiku, kdy je musí zachraňovat, riskují náklady za svévolné zneužití záchranného systému, jehož cena násobně převyšuje pokutu do
5 000 Kč. (Od r. 2010 byl výrazně zvýšen sazebník v Přestupkovém zákonu).
P.S. Výmluva, že někdo spadl, neobstojí, protože konstrukce a výška zábradlí odpovídá ČSN a pro přepadnutí je nutno překonat překážku, vylézt na ně apod. Alkohol neomlouvá, ale naopak je přitěžující okolností.

baghira

Není to ani přestupek, ani trestný čin. Ale je to zajímavý sportovní výkon.
Doplňuji:
„znevažování Národní kulturní památky a poškozování dobrého jména republiky před cizinci“ – tak takové přestupky jsem fakt v zákoně nenašel :) ale možná jsem jenom blbě hledal.
Mohl by to být přestupek podle §32 přestupkového zákona (Přestupku se dopustí ten, kdo poruší zvláštní právní předpis o ochraně předmětů nebo souborů předmětů kultovní, muzejní nebo galerijní hodnoty), ale myslím, že policie má šanci zasáhnout jen na základě „doprovodných jevů“ – opilství, obnažování, poškození mostu, neuposlechnutí výzvy policie… ale čistě na samotném skoku podle mě nic není. Je to totéž, jako skočit odkudkoliv.