Avatar uživatele
anonym

Jaký je to přestupek nebo trestný čin, když někdo skočí z Karlova mostu šipku do Vltavy a plave ke břehu?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? VampGirl, chudst, anonym před 4615 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Hlavne neskakejte v ten moment , kdyz pod mostem popluje lod ! 🙂 -iv-

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
kosaaaak

V podstatě žádnej, protože při nejhorším řekneš že si tam upadl.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
chudst

To jsem z toho matej. Mel jsem za to, ze to prestupek ci trestny cin je, ale ted jsem cetl jinou reportaz z CT24, kdy dva mladici skocili ze zeleznicniho mostu do reky:

„Za svůj skok do vody a za to, že dva lidi pro ně riskovali život, žádnou odpovědnost ze zákona nenesou,“ řekl mluvčí děčínských policistů Vojtěch Haňka. Mladíci ale neměli na železničním mostě co pohledávat. Za přestupek proti zákonu o drahách jim hrozí až desetitisícová pokuta.

Takze snad jedine, ze nemeli co pohledavat na zabradli? Pockejme si na verdikt pana doktora nebo baghiry.

Zdroj: http://www.ces­katelevize.cz/ct24/re­giony/130899-mladici-skocili-do-labe-zachranit-je-musel-straznik/

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
tom004

Nevím,jestli je to přestupek,ale krávovina je to pěkná.A,když skočíš „dobře“,tak potom stejně není co řešit. :)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Jmenovitě u pražského Karlova mostu mají policisté interní metodické pokyny, dle nichž to kvalifikují jako přestupek proti veřejnému pořádku + veřejné pohoršení (zvlášť, když jsou opilí a navíc se svléknou), alternativně někdy i znevažování Národní kulturní památky a poškozování dobrého jména republiky před cizinci. To vše s blokovou pokutou nebo přestupkovým řízením.
Ovšem v okamžiku, kdy je musí zachraňovat, riskují náklady za svévolné zneužití záchranného systému, jehož cena násobně převyšuje pokutu do
5 000 Kč. (Od r. 2010 byl výrazně zvýšen sazebník v Přestupkovém zákonu).
P.S. Výmluva, že někdo spadl, neobstojí, protože konstrukce a výška zábradlí odpovídá ČSN a pro přepadnutí je nutno překonat překážku, vylézt na ně apod. Alkohol neomlouvá, ale naopak je přitěžující okolností.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
baghira

Není to ani přestupek, ani trestný čin. Ale je to zajímavý sportovní výkon.
Doplňuji:
„znevažování Národní kulturní památky a poškozování dobrého jména republiky před cizinci“ – tak takové přestupky jsem fakt v zákoně nenašel :) ale možná jsem jenom blbě hledal.
Mohl by to být přestupek podle §32 přestupkového zákona (Přestupku se dopustí ten, kdo poruší zvláštní právní předpis o ochraně předmětů nebo souborů předmětů kultovní, muzejní nebo galerijní hodnoty), ale myslím, že policie má šanci zasáhnout jen na základě „doprovodných jevů“ – opilství, obnažování, poškození mostu, neuposlechnutí výzvy policie… ale čistě na samotném skoku podle mě nic není. Je to totéž, jako skočit odkudkoliv.

Upravil/a: baghira

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek