Natee

Jaký je to básnický prostředek..?

„Teď právě jsem u lady Agáty zapsán v černé knize“ – metafora, nebo metonymie?

Nejlepší odpověď
annas

Zkuste přemýšlet. Určtiě na to sama přijdete.

Do černé knihy se obrazně zapisují špatné skutky., něco nešťastného, zlého (podobně černá kronika).

Jaký je význam slova černý? Temně zbarvený, temný, barvy sazí.

V případě tety snad nejde o skutečnou černou knihu, ale o frazém. O jaké jde pojmenovájní a spojitost s původním významu?

Nejčastěji bývají barvy metonymickým či synekdochickým .vyjádřením.