Beer4Real

Jaký je správný sexuální život dle církve?

Předem říkám, že jsem katolík v docela mladém věku, ale nikdy jsem nepochopil jak se má člověk v této oblasti chovat, aby nehřešil.
Hříchem je masturbace, hříchem je pohlavní styk bez úmyslu zplodit dítě.
Takže podle církve by se měl člověk milovat se svou ženou jen bez ochrany a pouze, když chce plodit děti?
Běžný partnerský sex je hřích, nebo to tak není?

Děkuji za rozumné odpovědi :)

Nejlepší odpověď
Drap

Ano, je to tak, jak píšeš. Z každého styku se nepočne dítě.

Další odpovědi
annas

Zřejmě došlo k určitému uvolnění v této oblasti. Předmanželský sex je ale stále zakázaný.

"Co křesťanské manželské páry smí/nesmí při sexu dělat?

Bible říká: „Manželství ať si všichni váží a manželské lože ať je bez poskvrny, vždyť smilníky a cizoložníky čeká Boží soud“ (Židům 13:4). Písmo nikde neříká, co spolu manželé mohou nebo naopak nesmí při sexu dělat. Manželským párům je dána následující rada: „Neodpírejte se jeden druhému – j

Tento verš stanoví dobrou zásadu pro sexuální vztah v manželství. Ať už děláte cokoli, dělejte to po vzájemném souhlasu. Nikdo by neměl být nucen nebo vybízen k čemukoli, co mu není příjemné nebo o čem si myslí, že to není správné. Shodnou-li se manželé na tom, že si vyzkouší určitou věc (např. orální sex, různé pozice, sexuální pomůcky atd.), není žádný biblický důvod, proč by to nemohli udělat.

Existuje nicméně pár věcí, které jsou pro manželské páry v sexuální oblasti nepřijatelné. Praktikování „výměny“ nebo „přibrání někoho dalšího“ (sex ve trojici, čtveřici atd.) je nestoudným cizoložstvím (Galatským 5:19; Efezským 5:3; Koloským 3:5; 1 Tesalonickým 4:3). Cizoložství zůstává hříchem i tehdy, když je partner dotyčné osoby dovolí, umožní, schválí či se na něm dokonce podílí. Pornografie zase apeluje na „touhu těla a touhu očí“ (1 Jan 2:16) a jako takovou ji tedy Bůh rovněž odsuzuje. Manželé by do svého sexuálního spojení nikdy neměli vnášet pornografii. Kromě těchto dvou věcí není v nic, co by Písmo vysloveně zakazovalo a manželé tedy spolu mohou dělat co chtějí, pokud tak činí se vzájemným souhlasem"

https://www.got­questions.org/Ces­ky/sex-v-manzelstvi.html

ivzez

Souhlasím s předchozími odpověďmi.

Mám výhrady pouze k Bibli (tu sepsali lidé) a k webu Gotquestions.org:
Bůh, kterého uctívají křesťané, těžko zakazoval něco, co v době vzniku
křesťanství neexistovalo (lidé by tomu nerozuměli).

Zmíněné zákazy a výklady považuji za interpretací těch, kdo si bezostyšně
dovolují vstupovat mezi člověka a Boha → církví a jejich představitelů.

Bůh zde na zemi žádné zastoupení nepotřebuje. Církve potřebují ti,
kdo se živí na úkor Boha, kdo tvrdí, že je zástupcem Hoha na zemi, …
_______

Na všechny „vykladače“ božího záměru jsem alergická.
Podle mne nemají právo vstupovat do vztahu člověka s Bohem.

gagaga

muj mily zlaty..
uzivejte si zivota, i sexualniho; dle vasi libosti, ne narizeni nejake cirkve
me nezakazovali nic ani rodice, natoz nejaka cirkev
verit muzete, ale tak nejak s rozumem

  • iv-