skorcovaz

Jaký je smysl života?

Proč je to právě 42?
Doplňuji:
Ve Stopářově průvodce po galaxii byl vynalezen PC – Hlubina myšlení, který tisíce let počítal smysl života. Když z něj poté vypadlo 42, museli vykoumat další počítač a nazvali ho Země. Některé organizmi si ho ale platli s planetou, hlavně ty podobní opicím a při tom vůbec netušili, že jsou jen součást tohoto velkého programu…

Nejlepší odpověď
annas

Je jedno malé přísloví, které je velice pravdivé.

„V životě můžete přijít o spoustu věcí. Ale i tak Vám nikdo nemůže zabránit v jednom pocitu – být šťastní. Protože ten, kdo Vám v tom brání, jste jen Vy sami“.

Je-li někdo šťastný nebo ne, domnívá-li se, že jeho život má smysl, podle mne opravdu záleží čistě na jeho osobním pocitu. Vnější okolnosti by na to neměly mít vliv.

Další odpovědi
Bumbes

Žít…
někdo by mohl pokrytecky doplnit „a nechat žít“. Ale to je velký omyl.
Základní smysl života je žít a přežít. Jinak by žít nemělo smysl.
Doplňuji:
RE: Toruk
Chtěl bych slyšet tvůj názor v okamžiku, kdy ti nějaký magor míří pistolí do obličeje. To by se najednou rádoby oduševnělé hodnoty změnily na pouhou instinktivní snahu přežít za jakoukoli cenu.

Toruk

Možná najít a uplatnit veškerý svůj potenciál. Realizovat sebe sama. Najít sebe sama.
Doplňuji:
Bumbes: „žít a přežít“, v kontextu s tím, že „žít a nechat žít je pokrytectví“ to zní podobně jak „sežer, nebo budeš sežrán“, což je pravidlo zvířecí říše. Člověk může žít podle toho pravidla (a mnozí také žijí), ale nemusí. Pro mě „žij a nech žít“ není pokrytectví.

quentos

odpovím jako správná Váha – milovat a být milován; tvořit a být (do)vytvářen.
Číslo 42 je spíše důkazem absurdity onoho úkonu – jsou otázky, které vám stroj prostě nezodpoví.

Tata

Nejsem filosof, ale mám určitou představu, že každý člověk svým životem, svými postoji svou práci přispívá k morálnímu, znalostnímu i technickému vývoji lidstva. Každá osoba má určitý vliv na rozvoj lidstva. Krásně to bylo naznačeno v jedné vědeckofantastické. povídce, kdy se pořádaly výpravy v čase na lov dinosaurů. Stříleli se jen ti kteří po pár minut zemřeli přirozenou smrtí. Jednou se jim ale podařilo zašlápnout motýla a když se vrátili do své doby ve vedení vlády byl někdo jiný a i politický systém se změnil

iceT

Smysl zivota?Pro kazdeho cloveka je to neco jineho,pro jednoho jsou to deti,pro jineho kariera a spousta penez,pro dalsiho pomoc bliznim,pro toho zase celosvetovy mir a dalsi a dalsi.Zalezi na cloveku,jake hodnoty vyznava a co je pro neho nejdulezitejsi.

Vicki

Pro mě určitě žít a nechat žít.Ale hlídat si své hranice a rozmyslet si,koho za ně pustíme.