holaola

Jaký je smysl neustálého růstu/zlepšování se?

Nejlepší odpověď
Altair-AC

To nedokážu vyjádřit chytře.Prostě k zlepšování se 🙂

Další odpovědi
Kepler

Jak pravil básník „Kdo chvíli stál, již stojí opodál“. Vývoj lidské společnosti zná jen jediný směr: vpřed. Už jen stagnace znamená zánik. Stagnující společnost je brzy převálcovaná konkurencí.

Šidlo

toto nám tvrdia predajcovia zlepšujúcich prostriedkov

ale Kepler na to poukázal dobre: má sa zlepšovať spoločnosť, alebo jedinec?

jedinec má limity, kto tvrdí, že nie, nech skúsi chodiť po vode a naučí ostatných, ako na to......

spoločnosť by sa mala po troche zlepšovať, ale v morálke, nie v konzume…

ivzez

Pro toho, kdo smysl zná, velký.
Pro toho, kdo se takto ptá, žádný.

zjentek

Tím zlepšováním si nejsem tak jistej, ale u toho růstu je to celkem jasný- celý vesmír se rozpíná, toť smysl.

Sama příroda přispívá k neustálému růstu a nejspíš i zlepšování. Chceme jí pomoci? Nebo naopak zlepšujeme pouze svou vlastní osobu?

Jakékoliv uměle vytvářené zlepšování, počínaje životem v posilovně, obnovením panenské blány, prodlužováním penisů, umělýma kozama a v návaznosti konče nejen průmyslovou produktivitou a aktivitou všeho druhu, nejspíše povede k záhubě a totální destrukci jedné malé, modré planety. Nic významného ;)