Avatar uživatele
bolak

Jaký je smysl kravaty?

Vím že budete chtít něco blábolit o etiketě :) ale jde mi o to proč vůbec kravata vznikla a proč má tvar, jaký má?

PS:Odkazy na wikipedii na mě ani nezkoušejte, tam už to mám prolezlý a nic moudrýho sem se nedozvěděl.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 7Pro koho je otázka zajímavá? annas, manon, aramah, johana 56, Drap, Lucijej, Damiana před 4181 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
manon

Dnes asi módní doplněk, ale tady je toho víc z historie – tenkráte měla smysl holt jiný: http://www.jak­vazatkravatu.cz/com­ponent/conten­t/article/38-demo-slideshow/65-historie-kravat

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Drap

Kravata vznikla ze šátku. Pokud uvážeš šátek kravatovým uzlem, dostaneš obdobný tvar s dnešní kravatou. Postupem času a díky vývoji ve všem se to jen zplacatilo a kravata je na světě. Obdobné to je i s motýlkem.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Lucijej

„Název kravatě dali Chorvaté, které si najal francouzský král Ludvík XIII., aby z nich vytvořil jízdní pluk. Chorvatské dívky vázaly svým mládencům na rozloučenou před cestou do ciziny kolem krku barevné šátky jako symbol věrnosti. Francouzům se tato ozdoba zalíbila – ostatně známá uý od starověku jako praktická ochrana před chladem a nazvali ji podle Chorvatů (fr. Croates).“

Zdroj: Velká kniha etikety – Ladislav Špaček, nakl. Mladá fronta 2005

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Škrtit.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
fcoop

Takový prastarý vtip – ale je vlastně pravdivý,je to zřejmě odpozorováno – ze života:

Zákaznice:
„Chtěla bych pro manžela koupit nějakou opravdu hezkou kravatu.Víte,ta­kovou,aby mu zdůraznila oči“.
Prodavačka:
„Madam,každá kravata zdůrazní oči.Musí se ovšem řádně utáhnout“.

před 4180 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
bolak

manon: to je moc dlouhý, udělej mi z toho výcuc

před 4181 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
annas

Ad bolak. Nestačila by moje otázka?

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/kdo-zacal-jako-prvni-nosit-kravaty-a-odkud-pochazi-toto-pojmenovani

před 4180 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
manon

Jen si to hezky přečti celé, je to náhodou zajímavé :)

před 4181 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek