bolak

Jaký je smysl kravaty?

Vím že budete chtít něco blábolit o etiketě :) ale jde mi o to proč vůbec kravata vznikla a proč má tvar, jaký má?

PS:Odkazy na wikipedii na mě ani nezkoušejte, tam už to mám prolezlý a nic moudrýho sem se nedozvěděl.

Nejlepší odpověď
manon

Dnes asi módní doplněk, ale tady je toho víc z historie – tenkráte měla smysl holt jiný: http://www.jak­vazatkravatu.cz/com­ponent/conten­t/article/38-demo-slideshow/65-historie-kravat

Další odpovědi
Drap

Kravata vznikla ze šátku. Pokud uvážeš šátek kravatovým uzlem, dostaneš obdobný tvar s dnešní kravatou. Postupem času a díky vývoji ve všem se to jen zplacatilo a kravata je na světě. Obdobné to je i s motýlkem.

Lucijej

„Název kravatě dali Chorvaté, které si najal francouzský král Ludvík XIII., aby z nich vytvořil jízdní pluk. Chorvatské dívky vázaly svým mládencům na rozloučenou před cestou do ciziny kolem krku barevné šátky jako symbol věrnosti. Francouzům se tato ozdoba zalíbila – ostatně známá uý od starověku jako praktická ochrana před chladem a nazvali ji podle Chorvatů (fr. Croates).“

Zdroj: Velká kniha etikety – Ladislav Špaček, nakl. Mladá fronta 2005

anonym

Škrtit.

fcoop

Takový prastarý vtip – ale je vlastně pravdivý,je to zřejmě odpozorováno – ze života:

Zákaznice:
„Chtěla bych pro manžela koupit nějakou opravdu hezkou kravatu.Víte,ta­kovou,aby mu zdůraznila oči“.
Prodavačka:
„Madam,každá kravata zdůrazní oči.Musí se ovšem řádně utáhnout“.

bolak

manon: to je moc dlouhý, udělej mi z toho výcuc

annas

Ad bolak. Nestačila by moje otázka?

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/kdo-zacal-jako-prvni-nosit-kravaty-a-odkud-pochazi-toto-pojmenovani

manon

Jen si to hezky přečti celé, je to náhodou zajímavé :)