Shuffle

Jaký je Sheldon Cooper?

Už párkrát mi někdo řekl, že mu svou povahou připomínám Sheldona Coopera. Na tento seríál se ale nedívám, může mi tedy někdo říct, jak se chová? :D

Nejlepší odpověď
Lucijej

Sheldonův charakter dle Wiki:
Navzdory vysoké inteligenci je v sociálních věcech naprosto „nepoužitelný“ – nechápe ironii a sarkasmus, není pro něj vůbec důležité kamarádit se s lidmi (i tak má dost svých tří přátel), straní se sociálním interakcím a nechápe mezilidské vztahy, vůbec se nezajímá o ženy. Je upřímný a má veliké problémy udržet tajemství, naopak mu nedělá problém vytvářet „neprůstřelné“ lži. Má až nesmyslně propracované zásady, např. cereálie má seřazené podle obsahu vlákniny apod. Opravdu zbožňuje asijskou kuchyni, nejraději si ji dává se svými přáteli, nejraději má kuře na mandarinkách, a když začal restauraci podezřívat, že jej vydává za kuře na pomerančích, začal se kvůli tomu učit mandarínštinu. Vždy, když se mu povede jeden z jeho „klasických trefných žertů“, použije slovo – Bazinga (americký nepřeložitelný výraz pro dobrý vtip). Sheldonův psychologický profil odpovídá osobě postižené Aspergerovým syndromem.

Úzkostlivě se bojí přenosu chorob [1], proto se jej nesmí nikdo dotýkat. Mezi osoby, kterým to dovolí patří např. jeho matka a výjimečně Amy Farrah Fowlerová. Trpí také mnoha fobiemi, např. ornitofobií – strachem z ptactva [2], fobií z nečistot, atd. Snaží se vždy popsat jakoukoliv situaci přesnou vědeckou terminologií, což vyznívá komicky. Vzhledem k absenci sociálního cítění mu nepřijde divné dávat často najevo své rozvinuté intelektuální schopnosti. Díky své eidetické paměti si pamatuje vše od svých tří let.

Zdroj: http://www.pos­tavy.cz/sheldon-cooper/

Další odpovědi
Bedy

Řeknu to jasně a stručně – je to takový asociální podivín a taková chodící encyklopedie z jednoho stupidního amerického seriálu.

annas

Podobá se A. C. 12letému dtíěti nebo naopak? 🙂

Lucijej

J8 bych řekla, že je to geniální verze Michala K. v jiné dimezi :o)

annas

🙂