Karelcz

Jaký je rozdíl ve výcviku soukromý pilot vrtulníků / vojenský pilot vrtulníku?

Školené pro soukromého pilota vrtulníků stojí kolem 300 tisíc. Podle harmonogramu to vypadá na naprosté základy a neřeší se moc krizové situace. Předpokládám, že vojenský pilot má lepší tréning. Stejně jako to má v případně letadla. I když si odmyslím to, že se učí věci okolo zbraní apod. Tak předpokládám, že by měl uměl lépe ovládat vrtulník. Prostě má více hodin na školení a učí se tam více věcí.

Je možné, se někde za peníze něco takového naučit? Nebo jsou „pouze“ ty klasické školení pro piloty soukromých vrtulníků?
Třeba krizové situace a jejich řešení je možné se naučit za peníze u vozidel. Máme v ČR možnost zkusit co dělá vozidlo ve smyku a jsou i závodní okruhy, kde instruktor rád poučí jak ovládá auto v rychlosti apod. Což je skvělé.

Dík.

Nejlepší odpověď
led

Civilný pilot nemusí poznať taktiku vzdušného boja, palubné zbrane vrtulníku a ich používanie.
Ale musí bezpečne ovládať lietanie, „zavesenie“, konštrukciu vrtuľníka (sám si robí predletovú kontrolu), predpisy pre leteckú prevádzku, meteorologiu, čítanie z map a mať absolvované pravidelné odborné preskúšania a zdravotnú a psycho kontrolu u špecializovaného leteckého lekára na spôsobilosť pilota vrtuľníku.

Další odpovědi
gecco

Ve zkratce – licence PPL tě opravňuje jen k letům jednomotorovým letounem a jen za dobré viditelnosti…
Získání oprávnění pro vícemotorová letadla, pro létání za snížené viditelnosti (v noci) a pro komerční lety je otázkou dalšího výcviku (a nalétaných hodin) – takže kompletní výcvik vojenského pilota je podstatně náročnější (a delší a dražší), než PPL…
😉
A např. ´kompletní´ pilotní licence pro pilota-záchranáře se cenově pohybuje minimálně okolo dvou milionů Kč…
😉
Kromě toho – nácvik „krizových situací“ patří už i k základnímu výcviku (a i k vyšším)…