Kelt

Jaký je rozdíl ve spotřebě elektřiny?

Mám počítač zapojený do sítě – možnost připojit celkem 6 spotřebičů- a stolní lampou. P1
A ta lampa má USB konektor a zapojím ji přes počítač, který je v síti. P2
Když mám lampu zapnutou přes sít, tak údaje na snad transformátoru jsou Input 100 – 240 V 50/60 Hz 0,6 A , Output 5,0 V 1000 mA.
Určitě tam nebude moc velký rozdíl, jen mne zajímá, jaký je vztah mezi P1 a P2. Děkuji

Odpovědi
Dochy

Ta lampa si téměř jistě bere z USB tolik kolik potřebuje bez ohledu na to, zda je zapojena v PC nebo přímo ve zdroji. Případné rozdíly odpovídají jen běžným rozdílům v napětí v USB (nejsem si jist, ale pravděpodobně může být až 4,5–5,5V, obvykle 4,8–5,2) A protože může být zapojena v PC a téměř jistě tam není odběr větší než 0,5A

Hlada

Jestli je lampa na velký rozsah napětí, tak v ní nebude síťový transformátor, ale spínaný zdroj a ten bude mít malý klidový odběr, do 1W.

Dochy

Hlada: Chápu to tak, že Kelt má na PC 6 USB konektorů a má lampičku do USB, kterou buď strčí do PC nebo do k ní dodaného zdroje 5V/1A.