Michal Kole

Jaký je rozdíl ve francoužštině když je e s čárkou se sklonem doleva od našeho českého se sklonem doprava?

Nejlepší odpověď
annas

Franouzské è = těžký akcent, grave, (otevřená výslovnost). – na rozdíl od českého é.

Další odpovědi
quentos

Pro Čechy to může být trochu matoucí: accent circonflexe, tedy é, neznačí délku – pouze to, že na daném E je hlavní přízvuk. Accent grave, tedy z našeho pohledu „obrácená“ čárka, na rozdíl od češtiny právě značí kromě přízvuku i prodlouženou­ délku.

Vl. v.

juie

to nejde moc vysvetlit ale je tam zkratka jina vyslovnost a u é naseho se clovek jakoby ve francouzstine usmeje a u toho jejich da rty do carky.. :DD ale maji i nase é i to jejich… :)

anonym

otevřené e – aksán grave – se čte s hodně otevřenými ústy téměř jako ae
zavřené é – aksan tegi (nejsem si jistá jak se to píše – vypadlo mi to) se naopak čte s ústy skoro našpulenými do kroužku a výslovnost se blíží výslovnosti ei