zvonisek

Jaký je rozdíl v těchto příslovich či uslovich?

Je jako osina v zadku.
Je jako blecha v kožichu.

Odpovědi
Drap

V důsledku to vyjde na stejno,

Kelt

Blechu lze vytřepat, ta osina asi více bolí . V určitém okamžiku nám nemusí být příjemné nic a je nám jedno, o co se jedná.

marci1

Osina píchá, blecha štípe. Ale obojí je velmi nepříjemné, otravné, obtěžující. 🙂

Mc Merkurion

… no, osina je v pr**li a v kožichu je veš …

Cenobita

osina v zadku = otravný, nepříjemný, škodlivý (osina se může zabodnout a způsobit bolest a i zánět); osina v zadku je nepříjemnost, někdo kdo je hodně otravný, třeba jako žena „stíhačka“

blecha, ale spíš se říká: veš do kožichu = škůdce

Říká se: „To jsme si nasadili veš do kožichu.“ = vzít si někoho do vlastního života, kterého není snadné se zbavit a ten pak škodí. Připustit si někoho k tělo, kdo pak škodí.