Amie

Jaký je rozdíl v hraní na akustickou kytaru a elektrickou?

Myslím z důvodu, když mám doma akustickou a naučím se na ní, jestli budu umět stejně dobře ovládat i elektrickou nebo budu mít problémy? A jak je to obráceně, popřípadě když má kámoš elektrickou a střídala bych to s ní?

Co doporučujete pro začátečníka vy?
Doplňuji:
Myslela jsm v hraní ne co jaká umí nebo neumí ohledně zvuku.

Odpovědi
Michal Kole

U akustické vzniká zvuk chvěním strun a u elektrické je to kmplikovanější protože chvění struny, při hraní zaznamená senzor a ten předá signál do komba, kde se přemění elektromagneticky na zvuk.

Elektrická kytara zase kvůli elektrickému způsobu výroby zvuku zase umí zvuk upravovat, zesilovat nebo to umí kombo.
Doplňuji:
Akutsickou kytarou lze hrát i POD VODOU, elektrická by se zkratovala.

Umíš plavat ? Kolik uplaveš bazénů nad vodou a kolik pod vodou?
jakým plaveš stylem ?

briketka10

http://cs.wiki­pedia.org/wiki/A­kustick%C3%A1_ky­tara
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/E­lektrick%C3%A1_ky­tara

v těchto odkazech si lehce porovnáš rozdíly..
navíc v každé kytaře musíš mít jiné struny, ak. i el. se liší krkem a hrát na každou z nich je dost těžké a střídat je taky..
mají jinak tvrdé struny a používají se při hře různá trsátka..
žila jsem s kytaristou..
jestli chceš začít hrát tak si kup rovnou elektriku je to drahé, ale když se už naučíš tak z akustiky bys těžko přešla zpět..

Hlada

Elektrika má užší, zaoblený krk, delší menzuru, je tvrdší, takže než se ti udělá patřčný mozol, budeš déle trpět. Když se ale naučíš hrát, tak pro tebe nebude problém zahrát i na jiném, třeba půjčeném nástroji. Jiný názor by na to asi měl koncertní mistr, ten by se ale takto neptal.

diarhoa

Doporučuji akustiku, protože ji určitě líp využiješ ze začátku a když se časem rozhodneš pro elektriku, tak se ti akustika neztrati. Jinak platí, že většina toho je pro obě kytary společné – ladění, hmaty akordů, stupnice atd. Liší se to pak převážně v technikách, kterýma se dá hrát. Některé techniky hry nevyzní na akustice jako na elektrice a naopak. Tady o tom povídám trošku obšírněji: http://nanastroj­.cz/lekce-kytary/rozdily-elektrika-akustika

RyuzakiKate

Já hraju na akustickou, jako základ jsem se naučila akordy, pak už se můžeš učit z tzv. „fingerpicking“ knížek, kde jenom chmatáš na určitý struny na pražcích a vlastně vybrnkáváš celou melodii. Na elektriku jsem ještě nezkoušela, ale moc bych chtěla… myslím, že nějakej rozdíl tam asi bude, podle mě je to na elektriku lehčí, proto se začíná na akustickou…